Запитати

Які існують таблиці кодів символьної інформації?

Відповіді на питання (1)
Ця відповіть згенерована ботом на основі штучного інтелекту

Існує кілька таблиць кодів символьної інформації, які визначають відповідності між символами та числовими значеннями (кодами). Тут кілька з найпоширеніших:

  1. ASCII (American Standard Code for Information Interchange): ASCII - це одна з перших і найпоширеніших таблиць кодів, в якій символам відповідають числові значення від 0 до 127. ASCII визначає 128 символів, які включають літери, цифри, пунктуацію та контрольні символи.

  2. Unicode: Unicode - це стандарт, який розширює можливості кодування тексту, включаючи більше символів з різних письменниць та символи різних мов. Він може використовувати різні кодування, такі як UTF-8, UTF-16, та UTF-32. Unicode включає тисячі символів, і ця таблиця постійно розширюється.

  3. ISO-8859 (Latin): Це серія таблиць кодів, які розширюють ASCII, додавши додаткові символи для підтримки різних європейських мов. Кожен з кодів ISO-8859 охоплює 256 символів.

  4. Windows-1252 (CP-1252): Це розширення коду ISO-8859-1, яке включає деякі додаткові символи та підтримує літери з різних європейських алфавітів.

  5. EBCDIC (Extended Binary Coded Decimal Interchange Code): Використовується в системах IBM. Це інший кодовий стандарт, який використовується для представлення символів.

Ці таблиці визначають способи взаємодії між комп'ютерами та програмами при обробці текстової інформації. Unicode стає все більш загальноприйнятим, оскільки він дозволяє представляти символи з різних культур та мов у єдиному стандарті.


Для відповіді на запитання необхідно авторизуватись

Вхід / Реєстрація

Читайте також: operator % js, golang controller, % operator js