5 правил ефективного тайм-менеджменту для розробника

8 хв. читання

Не вистачає часу ні на що? Недостатньо часу, щоб вивчити щось необхідне? Немає часу для того, щоб завершити проект, а скоро дедлайн? Щоб написати тести? Задокументувати або додати коментарі для наступного розробника?

Що ж... якщо Ви маєте час, щоб прочитати цю статтю, обіцяю, після ознайомлення Ви знайдете час для своїх справ.

Раніше я думав, що єдиним способом бути відмінним розробником - тяжко працювати над собою. Від цього страждало моє здоров'я, дружба та сім'я. Розуміння п'ятьох простих істин про управління часом для розробників, - це те, що врятувало мене в тяжкий момент.


1. Вам не потрібно вивчати кожну нову річ, щоб бути в тренді.

5 правил ефективного тайм-менеджменту для розробника

Немає ніяких сумнівів в тому, що гарний розробник повинен постійно поповнювати скарбничку своїх знань, але якщо Ви зосередите ваше навчання на якійсь конкретній темі, Ви заощадите купу часу, який потрібен для того, щоб залишатися на вершині.

"The old thing is dead. Long live the NEW, about-to-be-old thing!"
"Старі думки мертві. Хай живуть НОВІ, пережиті, старі думки!"

Перш за все, не в вводьте себе в оману заголовками з dev блогів, які оголошують нові стандарти щодня. Більшість нових технологій не знадобляться Вам. В деякі інвестують компанії, а деякі є невеличкими стартапами, які тільки починають свій розвиток. Не кидайтесь на все підряд. І заспокойтесь, ваша кар'єра в безпеці.

Зосередьте своє навчання на трьох областях, в наступному порядку:

  1. Основи - набагато простіше здобути нові навички, коли Ви розумієте основи. Наприклад, якщо ви добре знаєте JavaScript, то Ви з легкістю зможете розібратися з будь-якою технологією, що базується на JS. Якщо ви освоїли ООП, то для Вас не буде складно освоїти об'єкто-орієнтовні мови програмування. Глибоке вивчення основ зробить ефективнішим Ваше навчання в декілька разів. Зосереджуйтесь на поліпшенні фундаментальних знань.

  2. Останні версії функцій/структур, якими Ви користуєтесь - це ті технології, якими Ви дуже часто користуєтесь. Якщо випускаються нові версії цих інструментів, варто інвестувати час, щоб дізнатися про них.

  3. Технології, що спираються на лідерів ринку - якщо великі, солідні компанії, як Google, Facebook або Microsoft випускають щось нове, і це набуває деякої популярності, варто з цим ознайомитись. Раніше було сто і один фреймворк для JavaScript, які змагалися за увагу, але після виходу Angular, React, всі забули про них. Я не кажу, що більше не буде технологій, які прийдуть з нізвідки і стануть новими популярними інструментами розробників.

Навчання має бути частиною вашого графіка. Встановіть певну кількість часу для навчання кожного дня. Це не обов'язково повинно займати левову частину часу, навіть 25 хвилин на день дають невеликий поштовх.


2. Написання хорошого коду займає менше часу, ніж написання поганого

5 правил ефективного тайм-менеджменту для розробника

Ви напевно думаєте, що час реалізацій нових функцій закінчується коли Ви запускаєте код і він ніби-то працює. Але це тільки початок. Багато часу займають процеси відлагодження, рефакторінгу, змін в структурі. Тільки тоді Ви розумієте, що реалізація нових функцій - не такий швидкий процес.

Ми Вам пропонуємо дві речі, які Ви можете зробити, щоб скоротити помилки в коді і поліпшити дизайн.

  1. Розробляйте сайти за допомогою тестування. Спочатку пишіть тест, тільки тоді пишіть код, який буде його задовольняти. Це не тільки допоможе зменшити кількість багів, але й покращить дизайн.

  2. Використовуйте інтерактивний підхід до проектування. Не витрачайте багато часу для того щоб зробити код досконалим. Направляйте ваші пальці на стукіт по клавіатурі і створюйте код, який працює, робить те, що від нього очікується. Проблема полягає в тому, що розробники, як правило, роблять одну з цих двох поширених помилок; або вони витрачають занадто багато часу на роздуми і їм не вистачає часу на втілення, або вони витрачають недостатньо багато часу на планування своїх дій і роблять багато помилок. Дотримуйтесь мантри, що сформулював Кент Бек: " зроби це завдання, зроби його правильно, зроби його швидко" - в цьому порядку.


3. Розробка 24/7 не робить з Вас героя.

5 правил ефективного тайм-менеджменту для розробника

Це те, що мало не вбило мене. Раніше, я виконував всі завдання, які встановлював мені мій бос або клієнт. Я боявся відмовити їм. Я боявся втратити їх. Я задовольняв всі їх вимоги. Я в буквальному сенсі, спав під столом, і витримував 40+ годин програмування.

Спочатку мені це подобалось. Мені було приємно отримувати похвали, поплескування по спині і я відчував себе героєм. Але це було не довго. Зрештою я почав хворіти і пропускати дедлайни. Втрачати репутацію. Мене починали вважати ненадійним і непослідовним. Це була погана новина.

Зрештою я зрозумів те, що і вам не завадило б знати: справжніми героями являються ті хто, постійно надійно виконують завдання. Вони кажуть, що можуть зробити і виконують те, що говорять. Єдиним способом бути такого роду героєм, це управляти планами на майбутнє.

Ви повинні контролювати терміни здачі проектів і обов'язково виконувати роботу якісно. Це неймовірно важко на перший погляд. Все зводиться того що Вам потрібно навчитися говорити "ні".

На початку, ваш бос або клієнт не буде в захваті від вашої відмови, але як тільки Ви покажете, що Ви надійний і Вам можна довіряти, все почне змінюватися.

Тоді Ви станете справжнім героєм вашої команди. Ось цей, не досить тяжкий "лайфхак", зробив мене одним з найпопулярніших консультантів на моєму ринку. Я побудував зіркову репутацію за якість і своєчасне виконання, тому що правильно керував своїми планами/завданнями.


4. Не весь час проведений на "покращення" коду, такий ефективний.

5 правил ефективного тайм-менеджменту для розробника

Витрачений час - це інвестиції. Круто, коли інвестиції повертаються. Ви повинні отримувати назад принаймні, стільки ж - і, в ідеалі, більше витраченого.

Ми говорили про "змусь його працювати, зроби це правильно, зроби це швидко". Дуже гарна цитата але є невеличкі нюанси: "правильно" не означає досконало і "швидко" не означає, швидко настільки, наскільки це можливо.

"Правильно" означає, що код працює послідовно і його легко реорганізувати. "Швидко" означає, що швидкість виконання не має негативного впливу на загальне користувацьке враження. Найголовнішим є те, щоб ваш додаток швидко відповідав користувачеві.

Тож не витрачайте свій дорогоцінний час на оптимізацію функцій, які майже не використовуються або на спроби пришвидшення того що вже працює швидше ніж людина може блимати. І не марнуйте час, намагаючись реорганізувати роботу, тому що коли Ви дізнались про якийсь підхід або метод, який вам сподобався, потрібно повернутися назад і застосувати його до того, що Ви вже зробили.


5. Запланований час простою робить вас більш продуктивним.

5 правил ефективного тайм-менеджменту для розробника

До цієї істини я довго йшов. Як можна бути більш продуктивним, коли ти не витрачаєш весь час розробку?

Як казав Елісон Гавриїла, асистент професора менеджменту Університету Вірджинії, який вивчає вимоги робочих місць і мотивації співробітників, "Існує багато досліджень, що говорять нам про обмежений пул ресурсів. Коли Ви постійно знесилюєте свій організм, Ви не зможете бути таким ж продуктивним, як були. Тобто з кожним днем Ви все менш і менш енергійні."

Коли працюєте, намагайтесь відтінити такі реакції, як стрес, втому і поганий настрій. Вони відволічуть Вас і витратять Ваші фізичні та емоціональні ресурси.

Здатності мозку до саморегулювання - залишатися дисциплінованим - слабшають з кожною вправою самоконтролю протягом дня. В іншому випадку, Ви не зможете довго залишатися в русі, бути уважним і вирішувати проблеми ефективно.

Ваш розум і тіло потребують часу для відпочинку, і вони будуть намагатися отримати його, подобається Вам це чи ні. Плануйте свої перерви. Це допоможе Вам відпочити без відчуття провини або чогось не виконаного. А ще таким чином Ви зможете легше переносити час праці, тому що Ви будете знати, що у вас попереду є регулярна перерва.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація