Чого очікувати від нового покоління Windows

2 хв. читання

На конференції Build 2021 Microsoft оголосила про наступне покоління Windows, над яким компанія зараз працює. Сатья Наделла сказав, що ОС тестують останні декілька місяців і це буде одним із найважливіших оновлень Windows за останнє десятиліття.

В компанії його називають версією 21H2, або Sun Valley. Розгорнути ОС планують протягом цього року, збірку для тестувальників мають опублікувати вже в червні.

Як пише Bleeping Computer, Microsoft планує суттєво змінити дизайн і оновити застарілі програми, налаштування, а також функції з епохи Windows 8. Наприклад, у провіднику файлів може з'явитись темний режим для спливних вікон.

Microsoft також підтвердила на Github, що розглядає нові ідеї дизайну для кнопок, слайдерів та інших елементів у застосунках. Ще з'явиться функція Segoe UI Variable, яка допоможе плавно масштабувати контури шрифту й адаптувати текст до різних дисплеїв.

Чого очікувати від нового покоління Windows

Для оновлення Sun Valley розробники Microsoft використовують WinUI — власну платформу користувацького інтерфейсу зі стилями та сучасними елементами управління. Вона допомагає підтримувати Fluent Design наскрізно у всій системі. Також в ОС планують додати заокруглені кути, як у Windows 7, прозорий фон, вдосконалену анімацію, параметри підсвічування тощо.

Windows10-animation

Окрім цього, Microsoft анонсувала підтримку Cloud PC та підтримку програм для Android. Компанія розробляє новий віртуалізований досвід роботи з ПК — щоб користувачі запускали свій персональний робочий стіл у хмарі та мали дистанційний доступ до нього через інші пристрої.

Cloud-PC-tiers

Cloud PC стане продовженням напрямку Windows-as-a-Service, який зараз розвиває компанія. Це буде платна опція для корпоративних клієнтів, які хочуть отримати доступ до свого ПК з Windows з будь-якого місця в будь-який час.

Як зазначає Bleeping Computer, Microsoft створює підсистему Android для Windows 10 (на базі підсистеми Windows для Linux), аби розгорнути нативну підтримку Android-програм. Компанія випустить новий інструмент для розробників, щоб вони розповсюджували Android-застосунки через Microsoft Store (у форматі MSIX).

Нова версія Windows має отримати RTM-статус вже у червні, а для всіх користувачів вона стане доступною, імовірно, восени. Невдовзі компанія проведе конференцію What's next for Windows, де й розповість про всі оновлення ОС.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.7K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація