Chrome зможе регулювати таймери JavaScript і витрачати менше енергії

1 хв. читання

У Chrome 86 додали нову функцію, яка допоможе зекономити енергоспоживання під час роботи браузера. Користувачам дозволять обмежувати виконання сценаріїв JavaScript і фонові процеси у вкладках.

Поки що функція експериментальна, тож її можна налаштувати у розробницькому каналі Canary через chrome://flags/#intensive-wake-up-throttling.

Коли ця функція увімкнена, пробудження від DOM-таймерів відбуваються максимум один раз на хвилину — якщо сторінка була у фоновому режимі протягом 5 хвилин. Схожий підхід застосовується у Safari.

Команда Chromium також опублікувала результати тестів, які показали, що регулювання таймерів справді економить споживання енергії. Зазвичай таймери JavaScript використовуються для аналітики (прокручування сторінки, взаємодії з рекламою тощо) сторінок у фоновому режимі. Користувачі від цього не отримують жодної користі, а батарея на пристроях з MacOS, Windows і Linux розряджається швидше.

Розробники Chromium провели експеримент з новою функцією: відкрили у Chrome 36 фонових вкладок і залишили активною порожню вкладку about:. У другому експерименті активною була вкладка YouTube з відео у повноекранному режимі. На 36 фонових вкладках в обох випадках були популярні сайти на кшталт Twitter, Gmail чи Amazon.

У тесті з порожньою вкладкою батарея працювала на 2 години довше (28%) — саме завдяки регулюванню таймерів JavaScript. У експерименті з вкладкою YouTube вдалось зекономити 36 хвилин (або 13%). Водночас Safari все одно показує кращий результат, ніж Chrome (навіть з активованою новою функцією).

googlejavascriptthrottling

Codeguida 8.4K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація