GitHub видалив додаток, який використовували протестувальники в Каталонії

Alex Alex 01 листопада 2019
GitHub видалив додаток, який використовували протестувальники в Каталонії
GitHub видалив додаток протестувальників в іспанській Каталонії. Це сталося після прохання, що надійшла від іспанської військової поліції.

За даними влади Іспанії, група Tsunami Democràtic, яка стоїть за розробкою програми, є «злочинною» і підбурює до безладів. Військова поліція заявила, зокрема, що протестувальники займалися «саботажем» основної інфраструктури Іспанії.

В GitHub відзначили, що завжди виконували законні запити: «Хоча ми не завжди згодні з цими законами, але нам може знадобитися заблокувати контент, якщо ми отримаємо дійсний запит від урядового чиновника, щоб наші користувачі в цій юрисдикції могли мати доступ до GitHub для спільної роботи та створення програмного забезпечення».

Крім того, GitHub отримував запити на видалення постів з Китаю і Росії.

GitHub
Це хостинг для розробників ПЗ. Він був куплений Microsoft у 2018 році. Сервіс є безкоштовним для проєктів з відкритим вихідним кодом. Його слоган «Social Coding» — «Пишемо код разом».

Tsunami Democràtic на GitHub розробляла інструменти для координації дій протестувальників. В їх числі були і програми для шифрованого зв'язку.

Протести в Каталонії спалахнули через знаходження в іспанській в'язниці дев'яти лідерів сепаратистів. Протестувальники застосували тактику, що нагадує дії жителів Гонконгу. Вони блокували аеропорти, в тому числі й барселонський, і використовували зашифровані канали зв'язку.

Раніше Apple також видалила додаток, яке протестувальники в Гонконзі використовували для відстеження дій поліції. Корпорація заявила, що сервіс порушував її правила. «Ваш додаток полегшує, дозволяє і заохочує діяльність, яка не є законною. Зокрема, додаток дозволяло користувачам ухилятися від правозастосування», — повідомили представники Apple творцям програми HKmap Live

Tsunami Democràtic TechCrunch повідомив, що користувачі iPhone поки не можуть завантажити програму. Воно доступне тільки у вигляді необробленого файлу Android, проте і той недоступний через магазин Google Play.

Незалежний дослідник даних Джо Бру вважає, що заборона, швидше за все, не спрацює: «Спроба заборонити подібні речі схожа на гру в кішки-мишки. В той момент, коли ви процвітаєте із забороною в одному місці, він з'являється в десяти інших місцях».

Source: habr.com

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.