Проєкти Chromium і Go позбудуться термінів «whitelist» і «blacklist»

1 хв. читання

Розробники проєкту Chromium остаточно відмовляться від термінів «blacklist» і «whitelist», їх замінять на більш нейтральні «blocklist» і «allowlist». У офіційних рекомендаціях ще з минулого року зазначалось, що ці слова вживати не варто і краще використовувати альтернативи, які мають той самий сенс і нікого не ображають.

У Chrome почали позбуватися цих термінів з 2018 року, однак у внутрішньому коді все ще багато посилань на «чорні списки», зокрема на цілий розділ коду components/blacklist.

Враховуючи хвилю протестів і боротьбу з расизмом у США, зараз ці зміни вирішили прискорити. Розробники Chromium планують замінити усі вживання слів «blacklist» і «whitelist» так, щоб не порушити роботу будь-якої частини браузера. Загалом потрібно виправити понад 2000 слів, зокрема назви класів, методів і змінних.

Схожу ініціативу підтримують розробники мови Go. У кодовій базі проєкту фрази «whitelist» і «blacklist» теж замінили на «allowlist» й «blocklist», а «master» і «slave» — на «process», «pty», «proc» і «control», залежно від контексту. Більшість цих виправлень стосуються коментарів, тестів і внутрішніх змінних, тож не має виникати проблем із сумісністю.

До речі, проєкти Python і Redis почали відмовлятися від слів «master» і «slave» у коді ще два роки тому. Ґвідо ван Россум погодився замінити «slave» на «worker», а «master» — на «parent», «main» або «server», теж залежно від контексту.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація