Розробники PHP запропонували створити діалект P++, щоб розвивати мову

2 хв. читання

Розробники мови PHP пропонували створити новий діалект P++, що може вивести PHP на новий рівень. Зараз розвитку PHP заважає необхідність зберігати сумісність з кодовою базою веб-проєктів, а це спричиняє певні обмеження.

На думку розробників, розв'язати цю проблему міг би новий діалект PHP, що отримав назву P++ (PHP Plus Plus — за аналогією з С++). Його розробка допомогла б покращити мову та позбавитись застарілих концепцій.

Найсуттєвішими змінами в P++ повинні були б стати:

  • перехід до використання суворої типізації;
  • позбавлення від тегів «‹?»;
  • припинення підтримки array() на користь синтаксису «[]»;
  • заборона використання глобального простору назв для функцій.

Розробники пропонували за допомогою PHP і P++ паралельно розвивати й використовувати єдиний runtime. Одночасно мали б розроблятись не пов'язані з синтаксисом низькорівневі компоненти, структури даних, розширення й оптимізації продуктивності.

Та в режимі PHP повинна зберігатись зворотна сумісність, а у P++ можна було б експериментувати з розвитком мови. В одному застосунку передбачалось змішувати коди на PHP і P++ і виконувати їх одним інтерпретатором (хоча метод розділення коду ще не визначений). Розробники не збирались відмовлятись від розвитку гілки PHP 8, в яку планується додати JIT-компілятор і засоби для сумісності з бібліотеками на C/C++.

А втім учасники обговорення одностайно проголосували проти розвитку проєкту. Основні причини: недостатність ресурсів (повноцінно над PHP працюють лише 2 розробники), можливе розділення спільноти, конкуренція з мовою Hack (PHP зі статичною типізацією), необхідність змінювати семантику, небезпека стагнації PHP і розвиток мови лише у P++ та інші суперечливі моменти.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація