Що корисного для розробників з’явилось у Windows 11

2 хв. читання

Microsoft офіційно випустила ОС Windows 11 — з оновленим інтерфейсом, новим каталогом програм та підтримкою Android. Розглянемо, що корисного з'явилось у Windows 11 для розробників.

У Windows 11 допрацювали Microsoft Store, який тепер буде підтримувати багато різновидів застосунків, зокрема Win32, .NET, UWP, Xamarin, Electron, React Native, Java і Progressive Web Apps. Також на Windows можна буде запускати Android-програми, вони будуть завантажуватись через Amazon Appstore. Для збірок PWA компанія пропонує користуватись новим інструментом PWABuilder 3, який має відкритий код.

PWABuilder-1024-

Також у Microsoft Store спростили пошук застосунків і користувачі зможуть завантажувати їх одразу з браузера. Розробникам обіцяють більше варіантів для розподілу прибутку: з 28 липня можна буде додавати у програми власну або сторонню торговельну платформу — тоді не потрібно платити Microsoft жодних комісій.Попередня версія Microsoft Store невдовзі буде доступною для учасників програми Windows Insiders.

У Windows 11 додали середовище WebView2, Windows Terminal та інструменти Microsoft Edge DevTools, які тепер доступні з коробки.

Windows App SDK, раніше відомі як Microsoft Project Reunion: розробникам пропонують уніфікований набір API та інструментів для розробки настільних застосунків, що підтримуватимуться і на Windows 11, і на Windows 10 (з версії 1809). Зараз можна завантажити стабільний випуск Windows App SDK 0.8, версію Windows App SDK 1.0 мають опублікувати пізніше цього року.

Також можна створювати застосунки для Windows на ARM — для цього створили новий ARM64 Emulation Compatible ABI. З цим ARM64EC можна змішувати в одному процесі чи модулі нативний ARM-код і емульований код для x64. Тож застосунки можна оптимізувати для Windows на ARM, навіть якщо є певні залежності чи плагіни для x64.

D2-Design-Blog-Image

У WinUI3 можна скористатись оновленими UI, щоб застосунки відповідали стилістиці Windows 11. Наприклад, додати заокруглення, оновити іконки, шрифти, анімації для взаємодій, свіжу кольорову палітру тощо.

Розробники ігор можуть безплатно завантажити Game Development Kit (GDK) на GitHub: тут зібрані базові інструменти, бібліотеки та документація, потрібні для настільних ігор.

Детальніше про всі оновлення Windows 11 та корисні функції для розробників можна дізнатись на сайті Microsoft.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація