Світанок 3D

Alex Alex 04 грудня 2019

Світанок 3DТривимірна графіка поступово проникає в наші повсякденні робочі завдання. Неважливо, хто ви — графічний дизайнер створює образ бренду, digital-фахівець працює над лэндингом або менеджер співпрацює з ілюстраторами на аутсорсе, — рано чи пізно ви зіткнетеся з 3D-контентом.


У цій статті я розповім про популярних галузевих тенденції і покажу, як ми впроваджуємо їх у роботу над фірмовою символікою та заходами Acronis.


image
Джерело: Звіт "Visualizing the Future", Burning Glass Technologies, 2019


3D-технології стають доступними з точки зору ціни і управління, а клієнти очікують від нас вміння інтегрувати їх у свою роботу. Звіт "Visualizing the Future" показує, що навички роботи з 3D вкрай важливі в різних професійних областях включаючи IT, архітектуру, дизайн та ЗМІ.


У серпні я відвідала Siggraph 2019, тижневу конференцію присвячену недавнім досягненням в області комп'ютерної графіки, віртуальної реальності, відеоігор і анімації, щоб знайти 3D-технології які можуть бути корисні дизайнерам компанії.


image
image
Фотографії з Siggraph 2019, Конференц-центр Лос-Анджелеса


Тенденція №1: 3D-програми стають доступними


Blender


Найбільш обговорювана тема в галузі Blender, безкоштовне і потужне для створення та візуалізації тривимірної графіки. Blender, в минулому інструмент ентузіастів, швидко стає галузевим стандартом поряд з програмами Maya і ZBrush, а до фонду розвитку Blender приєднуються такі компанії як Nvidia, Epic Games і Ubisoft.


наприклад, фільм "Наступне покоління" від Netflix, створений за допомогою Blender, доводить, що технології з відкритим кодом можна використовувати серйозних виробничих процесах.У Blender активне співтовариство в якому відбувається регулярний обмін плагінами, файлами з вихідним кодом і документацією. Є багато безкоштовного матеріалу на зразок повчальних відео про Blender 2.8 для початківців з яких можна дізнатися, як створити свій перший пончик.


Бренд-дизайнерам Blender може допомогти при роботі з об'єктами промислового дизайну. Програма розуміє найбожевільніші CAD-формати. Вона підходить для автоматичного створення і редагування UV-розгорток без яких у 3D-моделей не буде нормальної текстури. І, що важливо, Blender оптимізований навіть для непрофесійних пристроїв.


image
image
Прототип Local Cloud Appliance, зроблений за допомогою Blender


Cinema 4D


Для тих, хто не хоче заглиблюватися в 3D-моделювання, є більш зручний інструмент — Cinema 4D. Цю програму легко освоїти, навіть якщо ви ніколи не працювали з тривимірною графікою. Вона зручна для швидкого прототипування концепцій. Програма підтримує популярні рендери—: Redshift, Octane, Corona.


У роботі над фірмовою символікою та заходами Acronis ми використовуємо Cinema 4D для дизайну інтер'єру (стендів, офісів, схем проїзду), візуалізації упаковки та ілюстрацій.


image
image
Приклади ассетов створених з допомогою Cinema 4D: макет ліфта в офісі Acronis, 3D-ікона, пляшка вина Acronis


Як я вже говорила, Cinema 4D не вимагає серйозних навичок 3D-моделювання, щоб створювати базові об'єкти. Програма добре працює з розмірами фізичного світу (сантиметри, дюйми), що допомагає створювати точні візуалізації майбутніх друкованих матеріалів. Більш того, додавши в сцену людей, ми перевіряємо як вони взаємодіють з фірмовою символікою і як написи будуть виглядати на фотографіях і відео (важливо для звітів з маркетингу і PR).


Зона для Acronis Global Cyber Summit 2019, Cinema 4DТенденція №2: Майбутнє 3D в реальному часі


З розвитком ігрових движків, таких як Unity, Unreal Engine і CryEngine, з'явилося більше можливостей 3D-візуалізації в режимі реального часу.


З 2009 року Siggraph проводить захід "Real-Time Live!", демонструючи останні досягнення комп'ютерної графіки в реальному часі.Ніхто більше не хоче чекати:image
Скріншот з відеогри "Death Stranding", який демонструє картинку в реальному часі в ігровому движку. Kojima Productions, 2019


І це не примха творців, а потреба ринку. Звіт "Visualizing the Future" показує, що попит на фахівців з 3D-технологіями реального часу перевищує кількість професіоналів на ринку. Так само цікавий, але не дивний, зростаючий інтерес в сфері продажів, маркетингу та PR:


image
Джерело: Звіт "Visualizing the Future", Burning Glass Technologies, 2019


В конкурентному середовищі просування продуктів швидкість і якість стають головною перевагою. 3D-технології в реальному часі ідеально підходять для великих компаній, які проводять заходи одночасно в кількох країнах.


брендингу і графічному дизайні ігрові движки допомагають візуалізувати варіанти дизайну для подальшого обговорення. Наприклад, можна прогулятися по віртуального офісу, щоб вибрати краще місце для фахівців з кіберзахисту. Мій особистий проект прототипу для Cyber Security Operations Centre зроблений у Unity:Тенденція №3: PBR — новий галузевий стандарт


Фізично коректний рендеринг (Physically Based Rendering, PBR) — сучасний підхід до створення та візуалізації реалістичних 3D-ассетов. Adobe нещодавно почала співпрацювати з компанією Allegorithmic яка спеціалізується на 3D-текстурування. У програмах Substance від Adobe є набір інструментів які допомагають фахівцям створювати PBR-текстури і редагувати їх "на льоту".


Substance широко використовується у сфері відеоігор, кіно і анімації, дизайні та архітектурі.Компанія DreamWorks Animation перейшла на фізично коректний рендеринг в мультфільмі "Як приручити дракона 3", в чому їм допоміг Substance Painter. У серії "Щаслива тринашка" серіалу "Любов, смерть і роботи" компанія Sony Pictures Imageworks домоглася фотореалістичної текстури завдяки програмі Substance Designer. Для створення вже згаданого анімаційного фільму від Netflix "Наступне покоління" застосовувалися обидва інструменту.


image
Скріншот з серії "Lucky 13", Sony Pictures Imageworks, 2019


З PBR художники створюють матеріал визначаючи його реальні фізичні властивості: діелектрик це чи провідник, наскільки у нього рівна поверхня, скільки світла він відображає або випромінює, які колірні хвилі поглинає. Для складних матеріалів, начебто поржавів металу, можна задати різні властивості окремо для іржавих і пофарбованих ділянок. Дізнатися, як працює PBR, можна в керівництві Allegorithmic:У графічному дизайні PBR-текстурування допомагає брендувати об'єкти, які існують як на екрані, так і в реальності. Приклад — ці сувенірні м'ячі, створені спільно з футбольними клубами Arsenal і Manchester City:


image
image
3D-рендери і реальні об'єкти


Для текстури використовується базовий матеріал шкіри, до якого в процесі додаються потертості та інші дрібні деталі. А головне, можна в будь-який момент поміняти колір об'єкта, щоб створити інші варіації.Наявність цифрового об'єкта в 3D спрощує дизайнеру життя, коли потрібно справити реальний об'єкт. Друковані шаблони в чомусь нагадують розгорнуту геометрію 3D моделі (UV). І коли дизайн вже доступний з усіх кутів в 3D, простіше перенести його на потрібні області для друку.


image
image
Три стадії розробки футбольного м'яча: 1) порожній шаблон для друку; 2) підсумковий макет для друку; 3) 3D-модель з UV-розгортками та текстурами


Висновки


Технології 3D всюди і одного разу вони прийдуть за вами. Не бійтеся, працювати з ними не складніше, ніж освоїти Photoshop.


Крім професійного ЩОДО існує багато веселих і простеньких 3D-програм з якими дизайнери можуть пограти. Ось, наприклад, воксельные аватари, які зробили дизайнери-стажери з Acronis Singapore в редакторі Magica Voxel.


image
Аватари, створені в MagicaVoxel, отрендерено в Blender 2.8


Давайте заглянемо в майбутнє до того, як воно настало!

до Речі


Ми ведемо блог Acronis Design англійською мовою на Medium. Це означає, що всі нові статті спочатку з'являються в нашому блозі і тільки потім, через якийсь час, перекладаються на російську мову. Feel free to follow us! Will be interesting!


Корисні посилання


Source: habr.com

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.