Ubuntu 22.04 оптимізують для Raspberry Pi 2 ГБ

1 хв. читання

Олівер Сміт, менеджер із продуктів Canonical, повідомив у своєму блозі, що наступний випуск Ubuntu Desktop міститиме нові вдосконалення швидкодії для роботи на Raspberry Pi. Раніше користувачам було рекомендовано встановлювати систему на моделі з 4 або 8 ГБ оперативної пам'яті для нормальної роботи. Мета майбутнього випуску Ubuntu 22.04 LTS — оптимізувати роботу для моделей Raspberry Pi з 4 і 2 ГБ оперативної пам'яті.

З цією метою Ubuntu на Raspberry Pi типово використовуватиме функцію zswap ядра Linux, яка стискає блоки пам'яті замість того, щоб повністю покладатися на файл підкачки (коли вміст RAM переміщується в область підкачки до внутрішнього сховища та з нього). Це зменшить кількість операцій вводу-виводу, що важливо для власників Raspberry Pi, більшість з яких використовують прості карти SD основним диском. Однак стиснення пам'яті сильніше навантажує процесор, тому, скоріше за все, цю функціональність не буде ввімкнено на старих платах Raspberry Pi з менш потужними ЦП.

Canonical також планує збільшити кількість об'єктів, які можна стиснути (за допомогою розподільника z3fold) і використовувати інший алгоритм стиснення (lz4). Ці зміни у поєднанні з використанням zswap означають, що Ubuntu Desktop тепер можна використовувати на Raspberry Pi з 4 і 2 ГБ оперативної пам'яті.

Випуск Ubuntu 22.04 запланований на квітень, і ці зміни будуть увімкнені після оновлення на всіх пристроях Raspberry Pi 4 (включно з Pi 400). Ви також можете увімкнути ці налаштування в Ubuntu 21.10 виконавши настанови з блогу.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація