Відбувся реліз Ruby 3.1

1 хв. читання

Команда розробників Ruby у своєму блозі повідомила про випуск версії 3.1. Це досить значне оновлення ще й має зворотну сумісність із версією 3.0.

Найцікавішим нововведенням Ruby 3.1 став новий експериментальний компілятор JIT (just-in-time). Новий компілятор був розроблений Shopify для поліпшення швидкодії їхнього застосунку, написаному на Ruby on Rails. YJIT дуже корисне нововведення, оскільки значно пришвидшує роботу Rails-застосунків.

На відміну від наявного компілятора Ruby MJIT, який використовує зовнішній компілятор C, YJIT використовує базове керування версіями блоків і має внутрішній компілятор JIT. YJIT спрацьовує швидше та покращує продуктивність у тесті Railsbench на 22% і на 39% у тесті liquid-render. YJIT наразі експериментальний у Ruby 3.1 і не ввімкнений одразу з коробки.

Ruby 3.1 також приніс переписаний налагоджувач, підтримку автодоповнення IRB, деякі незначні виправлення мови, експериментальну підтримку IDE для аналізатора статичних типів TypeProf, оновлені бібліотеки та деякі поліпшення швидкодії наявного компілятора MJIT.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація