Випуск Ubuntu 20.04 LTS: з ядром Linux 5.4 і VPN WireGuard

1 хв. читання

Canonical опублікувала реліз дистрибутиву Ubuntu 20.04, відомого ще як Focal Fossa. Це LTS-версія, тож оновлення для неї виходитимуть протягом 5 років, до квітня 2025.

Ядро Linux в Ubuntu оновили до версії 5.4 — з режимом блокування ядра, функцією Kernel Self-Protection і підтримкою файлової системи ExFat. Окрім цього, в дистрибутив додали VPN WireGuard, його перенесуть і в Ubuntu 18.04 LTS.

Також Ubuntu тепер має останню версію файлової системи ZFS. Користувач може запускати кілька систем з ZFS на одному пристрої, автоматизувати створення снепшотів та легко повертатись до стабільного стану системи, якщо після оновлень виникли проблеми.

Робочий стіл оновили до GNOME 3.36 — з темною темою, кращою продуктивністю GNOME Shell і новим режимом «Не турбувати», що тимчасово приховує нові сповіщення. У випуск додали новий інтерфейс для зміни оформлення і доробили стандартну тему Yaru, в якої тепер є три варіанти.

Python 2.7 відтепер не буде автоматичним, його замінив Python 3.8, а пакети з версією 2.7 перенесли в репозиторій «universe» (до речі, Python 2 настав кінець, днями вийшла остання його версія). Пакети, пов'язані з Python 2.7, переробили, аби вони використовували інтерпретатор /usr/bin/python2.

Увесь список оновлень можна переглянути на сторінці релізу.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація