Вийшла перша розробницька версія Android 13

4 хв. читання

Оновлення Android 12 ще лиш недавно почало надходити на підтримувані пристрої, а Google вже випустила першу публічну розробницьку версію наступного великого оновлення своєї операційної системи для телефонів і планшетів.

Подробицями випуску у своєму блозі поділився Дейв Берк, віцепрезидент з розробки Android. Коротко розглянемо основні з них.

Приватність і безпека

У цій версії Android розробники планують зосередитися на розширенні контролю за безпекою й приватністю для користувачів.

Найперше нововведення — новий оглядач вибору світлин і нові API для його роботи. Це новий стандартний та оптимізований спосіб для надання застосункам доступу до медіафайлів. Вони зможуть використовувати photo picker API для доступу до світлин та відео без необхідності мати дозвіл переглядати всі медіафайли на пристрої. Цей API планується додати оновленням через Google Play до модуля MediaProvider на всі пристрої з Android 11 (окрім Go) і новішими.

Вийшла перша розробницька версія Android 13

Другим нововведенням стане вилучення потреби для застосунків визначати розташування для з'єднання з мережею Wi-Fi. У попередніх версіях Android застосунки, яким потрібно було під'єднатися до пристроїв Wi-Fi поблизу, вимагали дозволу на визначення розташування, навіть якщо це їм не було потрібно для роботи. Google виділила для цієї функції новий дозвіл під назвою NEARBY_WIFI_DEVICES, який є частиною групи дозволів NEARBY_DEVICES. Застосунки, створені для Android 13, зможуть запитувати дозвіл NEARBY_WIFI_DEVICES з прапорцем «neverForLocation».

Інструменти розробника

Android 13 також запропонує нові функції та інструменти для пришвидшення та спрощення розробки.

Quick Settings Placement API

Швидкі налаштування — це новий спосіб швидкої зміни налаштувань та виконання швидких дій з панелі сповіщень. Зміна покликана спростити виявлення користувачами можливості додати плитки швидких дій застосунків на панель сповіщень. Тобто відтепер застосунок може сам запропонувати користувачам додати власну плитку до набору плиток. Нове діалогове вікно системи уможливить зробити це за один крок, не залишаючи застосунок.

Вийшла перша розробницька версія Android 13

Тематичні піктограми застосунків.

У Android 13 динамічні кольори Material You стануть доступними для всіх піктограм, а не лише для піктограм застосунків. Для цього застосунок повинен мати у своєму наборі монохромну піктограму.

Вийшла перша розробницька версія Android 13

Налаштування мови для кожного застосунку

Якщо вам потрібно, щоб різні застосунки використовували різні мови тоді маємо для вас гарні новини. Деякі застосунки й зараз мають можливість вибору мови, однак у Android 13, це буде можливо зробити з налаштувань системи, що повинно дещо зменшити кількість роботи для розробників. Схожий API також буде додано до майбутньої бібліотеки JetPack.

Швидше розставлення перенесень

Ця функція полегшує читання тексту, і допомагає зробити інтерфейс адаптивним. Тобто вам не потрібно самостійно вказувати де саме потрібне перенесення вмісту, а система сама визначає де це зробити. Усталено функцію досі вимкнено через її незавершеність і недосконалість і вона вмикається вручну, але в Android 13 швидкість роботи цієї функції збільшено до 200%.

Програмовані шейдери

Android 13 додає підтримку програмних об'єктів RuntimeShader, з поведінкою, визначеною за допомогою Android Graphics Shading Language (AGSL), або мови графічного затінення. AGSL має більшу частину спільного синтаксису з GLSL, але працює в рамках рушія рендерингу Android для налаштування промальовування та фільтрування вмісту перегляду.

Вийшла перша розробницька версія Android 13
Анімований шейдер AGSL

Оновлення OpenJDK 11

В Android 13 розпочато роботу з оновлення основних бібліотек Android для вирівнювання з OpenJDK 11 LTS, з оновленням бібліотек і підтримкою мови програмування Java 11 для розробників застосунків і платформи. Ці основні бібліотеки планується додати й для версій Android 12+ через Google Play.

Що ще?

  • Розширення модульності системи, що уможливить додавання нових можливостей на давніші її версії.

  • Буде спрощено визначення системою формфактора та форми екрана пристроїв для полегшення розробки сумісних з ними застосунків та правильності їхньої роботи.

  • Оптимізація роботи системи на планшетах і хромбуках.

  • Спрощення тестування та налагодження застосунків шляхом додавання окремих вимикачів для різних функцій системи.

Вийшла перша розробницька версія Android 13
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація