Запитати

Де використовується python?

Alex
3 роки тому · 2.7K · Вирішено

Де частіше всього використовують python?

python програмування

Відповіді на питання (2)
Alex Обране рішення

Python широко поширений у багатьох сферах: від системного адміністрування до Data Science.

Веб розробка

Найчастіше Python використовується в веб-розробці. Для роботи з ним підключають фреймворки: Tornado, Pylons, TurboGears, Flask, CherryPy і - найпопулярніший - Django.

Існують і рушії для створення сайтів на Python:

 • Abilian SBE;
 • Ella;
 • Saleor;
 • Wagtail;
 • Django-CMS.

Також на Python пишуть парсери для збору інформації в інтернеті.

Програми

Хоч мова і не компілюється, за допомогою неї все одно створюють десктопні програми. Ось, наприклад, що було розроблено на Python:

 • GIMP - візуальний редактор на Linux;
 • Ubuntu Software Center - центр застосунків в ОС Ubuntu (один з дистрибутивів Linux);
 • BitTorrent до 6 версії - менеджер торрент-закачувань (пізніше програму переписали на C++, але мережі peer-to-peer все ще працюють на Python);
 • Blender - програма для створення 3D-графіки.

Мобільні застосунки

Мобільна розробка на Python менш популярна. Для Android частіше пишуть на Java, C #, C++ або Kotlin, а для iOS - на Swift або Objective-C. На Python зазвичай програмують серверну частину програми. Наприклад, клієнт Instagram для iOS написаний на Objective-C, а сервер - на Python.

Ігри

Багато комп'ютерних ігор були повністю або частково написані на Python. Існує хибна думка, що ця мова не підходить для серйозних проєктів, але насправді вона використовувався в розробці таких хітів, як:

 • Battlefield 2;
 • World of Tanks;
 • Civilization IV;
 • EVE Online.

Попри можливість реалізації призначеного для користувача інтерфейсу і роботи з графікою, на Python в основному пишуть скрипти - наприклад, взаємодії персонажів, запуску сцен, а також обробки подій.

Вбудовані системи (embedded systems)

На Python розробляють вбудовані системи для різних пристроїв. Наприклад, мова прижилася в Raspberry Pi (комп'ютер розміром з карту пам'яті).

Ще проєкти з вбудованою системою на Python:

 • The Owl Embedded Python System;
 • Python Embedded Tools;
 • Embedded Python.

Мова застосовується у вбудованих системах верстатів з ЧПУ, засобах автоматичного регулювання (температури, витрати рідини, тиску і так далі) і в телекомунікаційному обладнанні.

Створення скриптів

Python підходить для написання плагінів і скриптів до вже готових програмах. Наприклад, для реалізації ігрової логіки або створення додаткових модулів. Скрипти на цьому мови вбудовують і в програми на інших мовах, щоб автоматизувати будь-які завдання.

Системне адміністрування

Системним адміністраторам Python потрібен для автоматизації завдань. Він простий, потужний і підтримує спеціальні пакети, які підвищують його ефективність. І, найголовніше, він за замовчуванням встановлений на всі сервери з ОС Linux.

Завдяки лаконічності Python можна швидко прочитати код і знайти слабкі місця. Форматування в мові - частина синтаксису.

Наукові дослідження

В Python є кілька бібліотек, які стануть в пригоді для проведення досліджень і обчислень:

 • SciPy - бібліотека з науковими інструментами;
 • NumPy - розширення, яке додає підтримку матриць і багатовимірних масивів, а також математичні функції для роботи з ними;
 • Matplotlib - бібліотека для роботи з 2D- і 3D-графікою.

Завдяки бібліотекам і простоті освоєння мови багато вчених вибирають Python - особливо він популярний у математиків і фізиків.

Data Science

Python - один з найбільш використовуваних в Data Science мов. На ньому пишуть алгоритми програм з машинним навчанням і аналітичні програми. За допомогою нього обслуговують сховища даних і хмарні сервіси.

Також він допомагає парсити дані з інтернету. Наприклад, в Google Python застосовують для індексації сайтів.


Ця відповіть згенерована ботом на основі штучного інтелекту

Python - це дуже популярна і широко використовувана мова програмування. Вона може бути використана в різних областях, таких як:

 1. Розробка веб-додатків: Python є дуже популярним вибором для веб-розробки. Використовуючи фреймворки, такі як Django або Flask, можна створити веб-додатки швидко і легко.

 2. Наука про дані: Python став де-факто стандартом для аналізу даних, машинного навчання та штучного інтелекту. Бібліотеки, такі як NumPy, Pandas, Scikit-learn і TensorFlow, дозволяють ефективно працювати з даними та розробляти складні моделі машинного навчання.

 3. Розробка ігор: Python може бути використаний для створення ігор, які не вимагають високої продуктивності. Ігри, такі як Civilization IV, EVE Online і World of Tanks, були розроблені з використанням Python.

 4. Автоматизація та скріпти: Python дозволяє створювати скрипти та програми для автоматизації різних задач. Наприклад, автоматизація тестування програмного забезпечення, обробка даних, створення автоматичних резервних копій тощо.

 5. Розробка додатків для настільних ОС: Python може бути використаний для розробки додатків для настільних операційних систем, таких як Windows, macOS та Linux.

 6. Інтернет-сервіси: Python може бути використаний для створення серверів та сервісів, які надають різні функціональні можливості, такі як обробка запитів та відповідей, робота з базами даних, розробка API та багато іншого.

 7. Блокчейн та криптовалюти: Python використовується для розробки різноманітних додатків, пов'язаних з блокчейн техн


Для відповіді на запитання необхідно авторизуватись

Вхід / Реєстрація