Автор Node.js запустив JS-платформу Deno 1.0

1 хв. читання

Розробник Node.js Раян Дал (Ryan Dahl) представив перший реліз платформи Deno 1.0 — «захищеного рантайму для JavaScript і TypeScript». З його допомогою можна створювати обробники, що працюватимуть на сервері. Платформа містить вбудовані утиліти, зокрема інспектор залежностей (deno info) та інструмент для форматування коду (deno fmt). Збірки доступні для Linux, Windows і macOS.

Deno написаний мовою Rust і використовує JavaScript-рушій V8, котрий також застосовується у Node.js та Chromium-браузерах. Водночас це окрема платформа, а не варіація Node.js.

У проєктів є чимало відмінностей, зокрема Deno не використовує менеджер пакетів npm і не має прив'язок до репозиторіїв (звернення відбуваються через URL). Також відрізняються API, модулі можуть розташовуватись на будь-якому сайті та вони не визначаються через package.json, як у Node.js.

Інші особливості Deno:

  • Захищеність: доступ до змінних, файлів чи мережі автоматично заблокований, щоб отримати дозвіл потрібна явна згода користувача. Якщо налаштування не змінювати, застосунки працюватимуть в ізольованих пісочницях.
  • Є стандартний набір модулів без сторонніх залежностей.
  • Вбудована підтримка TypeScript за допомогою штатного компілятора. Планується також додати власну реалізацію системи для перевірки типів TypeScript.
  • Усі скрипти застосунку можна зібрати в один JavaScript-файл.
  • Платформа розрахована на високопродуктивні мережеві застосунки й обробляє мережеві запити в застосунках через HTTP. Можна також розробляти універсальні вебзастосунки, які працюватимуть у звичайних браузерах.

Також рантайм завантажується як один виконуваний файл, без додаткових залежностей. Більш детально ознайомитись з платформою можна на GitHub-сторінці релізу.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація