Вийшов Deno 1.8: альтернатива Node.js з підтримкою WebGPU API

1 хв. читання

Минулого року розробник Node.js Раян Дал (Ryan Dahl) опублікував платформу Deno 1.0 — рантайм для JavaScript and TypeScript, написаний мовою Rust. Автор проєкту хотів уникнути помилок, яких допустився у Node.js, тому створив нову та окрему платформу.

Зараз проєкт дійшов до версії 1.8 — у якій з'явилась експериментальна підтримка WebGPU API з «GPU-прискоренням машинного навчання одразу з коробки». У такий спосіб команда Deno хоче зацікавити Python-розробників, які використовують машинне навчання.

Зараз більшість нейронних мереж орієнтуються на Python, а обчислення вивантажуються на GPU. Ми віримо, що JavaScript може замінити Python і бути ідеальною мовою для вираження математичних ідей, якщо існуватиме відповідна інфраструктура. Підтримка WebGPU з коробки у Deno — крок у цьому напрямку.

Далі команда хоче запустити Tensorflow.js на Deno з GPU-прискоренням. Розробники планують досягти цієї мети протягом найближчих тижнів або місяців.

WebGPU API не є стандартом W3C, але підтримується у Google, Mozilla та Apple та використовується для Chromium, Firefox та Safari. Щоб інтегрувати WebGPU в Deno, знадобилось 15,5 тисяч рядків коду.

Окрім цього, у Deno 1.8 з'явилась повна підтримка ICU (International Components for Unicode), завантаження модулів з серверів, яким потрібна автентифікація, та кращий аналіз продуктивності. Детальніше про це можна дізнатись на сторінці релізу.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 3.9K
Приєднався: 11 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація