Бібліотека Rustls виявилась кращою і швидшою за OpenSSL

2 хв. читання

Маленька і відносно невідома бібліотека TLS, написана мовою Rust, перевершила галузевий стандарт OpenSSL практично в усіх основних категоріях.

Такі результати показала серія тестів, що складалася з чотирьох частин (1, 2, 3, 4); перевірки проводив розробник бібліотеки Rustls Джозеф Бірр-Пікстон (Joseph Birr-Pixton).

Виявилось, що Rustls працює на 10% швидше під час налаштування нового з'єднання з сервером і на 20-40% швидше під час налаштування клієнтського з'єднання.

Для нових TLS-підключень важлива швидкість встановлення нових зв'язків. Однак більшість TLS-трафіку залежить від відновлення старих, раніше узгоджених з'єднань. Rustls на 10–20% швидше відновлює зв'язки з боку серверів і на 30–70% — клієнтські з'єднання.

Також Rustls показала кращу продуктивність, вона надсилає дані на 15% швидше за OpenSSL і на 5% швидше їх отримує. Розробник також переконує, що його бібліотека потребує вдвічі менше пам'яті для запуску, і це найсуттєвіша перевага над OpenSSL.

Видання ZDNet зазначає, що з часом Rust стала зрілою і популярною мовою програмування. Тож не дивно, що бібліотека на базі цієї мови краща за OpenSSL на C і C++.

Mozilla створила Rust з нуля, щоб уникнути помилок з пам'яттю, які ставали причиною проблем із безпекою у застосунках C і C++. Якщо спочатку спільнота поставилась до мови іронічно, то зараз ситуація змінилась.

Компонентами Rust послуговуються браузери Firefox і Brave, компанії Cloudflare, Dropbox, Yelp та npm. Експерименти з Rust проводяться у Tor Project, також мова знайде застосування у розвитку криптовалюти Libra. Нещодавно і Microsoft оголосила про плани використовувати Rust замість C і C++.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація