Чого очікувати від наступного Windows Terminal

2 хв. читання
23 листопада 2020

Нещодавно Microsoft випустила попередню версію Windows Terminal v1.5, свого застосунку командного рядка для користувачів Command Prompt, PowerShell і підсистеми WSL. У цій версії з'явилось декілька функцій, які роблять Термінал зручнішим та приємнішим, тож спробуємо їх оглянути.

Повна підтримка гіперпосилань

У Windows Terminal v1.4 була базова підтримка інтерактивних лінків, але не надто зручна. У новій версії це виправили, тепер Термінал автоматично розпізнаватиме URL і робитиме їх інтерактивними. Посилання підкреслюється, якщо навести на нього мишкою, і відкриється, якщо натиснути Ctrl+Click.

Screenshot-77

Емодзі як іконки

У версії 1.5 можна поставити емодзі як значок профілів, він буде показуватись і в боковому списку, і у вкладках. Щоб зробити це, додайте в налаштування профілю новий рядок "icon": "[insert emoji]".

Screenshot-78

Файл з налаштуваннями треба зберегти як UTF-8 чи Unicode, інакше буде видаватись помилка. Зауважте, що емодзі й далі не підтримуються для jumplists-меню у Windows 10, замість іконки там буде просто пробіл.

Палітра команд відкривається, як у VS Code

Раніше вікно з палітрою команд (Command Palette) відкривалось через Ctrl+Shift+P, ця комбінація запускала «режим дій», де можна було знайти потрібну команду і виконати її. У Windows Terminal 1.5 цей режим відкривається через символ «>», як у VS Code. Повернутись у режим командного рядка можна, якщо стерти «>» клавішею Backspace (як на зображенні).

command-palette-mode

Звук дзвіночка

Windows Terminal 1.5 тепер має підтримку BEL і може відтворювати звуки дзвіночка. Вмикається це через налаштування bellStyle:

"bellStyle": "audible",
"bellStyle": "none"

Тло із зображенням робочого столу

Шпалери з робочого столу можна використовувати як зображення тла, це робиться через налаштування профілю: "backgroundImage" : "desktopWallpaper".

Покращений перемикач вкладок

Функцію перемикання вкладок (Shift+P) можна налаштовувати — або для останніх вкладок (mru, most recently used), або для впорядкування вкладкок, як у профілі (inOrder).

// Enables the tab switcher
"useTabSwitcher": "mru",
"useTabSwitcher": "inOrder"

// Disables the tab switcher
"useTabSwitcher": "disabled"

tabswitcher

Вимикання анімації вкладок

Вкладки у Windows Terminal відкриваються і закриваються з анімацією. Тепер її можна вимкнути через налаштування: "disableAnimations": true.

Режим фокусування

Термінал тепер може працювати в режимі Focus Mode, який ховає всі вкладки й панель із заголовком. Можна зробити так, щоб фокус вмикався автоматично, для цього налаштуйте параметри:

"launchMode": "focus",
"launchMode": "maximizedFocus"

Попередня версія Windows Terminal v1.5 опублікована в Microsoft Store, більше про цей випуск можна прочитати на сторінці релізу.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація