Facebook переліцензує React, Jest, Flow та Immutable.js

2 хв. читання

Facebook прийшов до компромісного вирішення питання забезпечення сумісності свого коду з проектами фонду Apache та оголосив про зміну ліцензії для проектів React, Jest, Flow та Immutable.js. Замість ліцензії BSD з додатковою угодою про використання патентів («BSD + Patent») буде затверджена ліцензія MIT.

Переліцензування відбудеться наступного тижня, одночасно з випуском нових версій проектів. Під ліцензією MIT будуть сформовані релізи React 16, Jest 22, Flow 0.56 і Immutable.js 4.0. Що стосується інших проектів Facebook, які продовжують поставлятися під зв'язкою «BSD + Patent», питання переліцензування буде вирішуватися індивідуально.

Відповідно до заяви, Facebook не хоче створювати перешкоди для розвитку екосистеми відкритого ПЗ для вебу. Компанія продовжує вважати, що ліцензія «BSD + Patents» надає більше переваг для користувачів.

Через визнання ліцензії «BSD + Patent» несумісною з проектами Фонду Apache, такі проекти як Apache CouchDB були вимушені перебудовувати кодову базу і мігрувати на інші веб-фреймворки. Стан невизначеності щодо ліцензії «BSD + Patent» призвів до переходу з React на інші фреймворки низку не пов'язаних з Apache проектів. Переліцензуванням Facebook не намагається підштовхнути команди розробників до зміни прийнятих рішень, але дає можливість цим проектам повернутися на React.

В липні Фонд Apache додав «BSD + Patent» в список несумісних ліцензій, код під якими не дозволяється використовувати в проектах Apache. Проекти Apache повинні були позбутися залежностей під ліцензією «BSD + Patent». Facebook було запропоновано переліцензувати код React під сучаснішою ліцензією Apache 2.0, яка включає пункти для мінімізації ризиків від патентних позовів. Facebook відмовився змінити ліцензію, вказавши, що патентне доповнення, в якому фонд Apache побачив незбалансоване перекладання ризиків на споживачів продуктів, є ціною поточної політики відкритості та додатковим рівнем захисту від можливих патентних позовів.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.8K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація