Результати щорічного опитування State of JavaScript

7 хв. читання

Результати щорічного опитування State of JavaScript

Нещодавно було опубліковано результати щорічного опитування State of JavaScript за 2017 рік. В опитуванні взяли участь більш ніж 23,000 розробників.

У результатах дослідження виявилось багато моментів: від популярних тенденцій до проблем з заробітною платою. Скоріш за все, ви самостійно захочете переглянути результати, якщо ви ще цього не зробили. Але серед усіх цих фактів, є 10 речей, які контрастують найбільше.

Інсайт #1: React з нами надовго

Результати цього року підтвердили тенденцію минулого: React – найпопулярніша фронт-енд бібліотека.

Результати щорічного опитування State of JavaScript
У React найбільш щасливі користувачі (темно-фіолетовий блок)

Рання критика React (через те, як він поєднує HTML та JS) тепер виглядає як далеке минуле. Facebook також переліцензував React, Jest, Flow та Immutable.js.

З таким показником використання і ступеня задоволення розробників на рекордно високому рівні можна з упевненістю сказати, що React на п'єдесталі, принаймні сьогодні.

Інсайт #2: Angular знайшов для себе нову роль

Це зовсім не означає, що ви не повинні приймати Angular до уваги. Так, він не має того ж імпульсу, як React, але в Angular є кілька сильних сторін.

По-перше, за спиною в Angular стоїть Google. Кажіть, що хочете, але там кращі інженери в галузі, які працюють 24/7, щоб покращити фреймворк.

Варто також зазначити, Angular все ще має величезну кількість користувачів. Банки, державні органи й інші великі компанії не можуть прийняти останні нововведення так само швидко, як пересічний фрилансер, і з цієї причини, вони часто мають величезні застарілі кодові бази для підтримки.

Результати щорічного опитування State of JavaScript
«Новий» Angular(2+) vs «старий» Angulgar (AngularJS) : менший рівень розповсюдження, але набагато більший показник задоволення в розробників

Але останній пункт, мабуть, є найбільш ключовим: Angular більше не намагається боротися з «головоломкою», переорієнтовуючись на ентерпрайз. Подивіться на прийняття Angular TypeScript: хоча він може позбутися деяких розробників, це рішення забезпечило надійність та безпеку, необхідну для корпоративних застосунків.

Інсайт #3: Ви більше не можете ігнорувати Vue.js

Vue вийшов, здається, в минулому році, і за дуже короткий час він зарекомендував себе, як найбільша загроза React.

Результати щорічного опитування State of JavaScript
Vue та React: два найвищих коефіцієнтів задоволення у розробників (світло-фіолетовий та темно-фіолетовий кольори)

І хоча Vue досі здається ризикованим, він має чим похизуватись, коли мова йде про можливість отримати повний фреймворк-подібний досвід, завдяки офіційним бібліотекам маршрутизації та управління станами, що підтримуються однією основною командою.

Інсайт #4: Знання деяких бібліотек допоможе вам заробити більше (але не з причин, про які ви подумали)

Збираючи та порівнюючи дані про заробітну плату, ми змогли з'ясувати, які технології є найбільш прибутковими.

Результати щорічного опитування State of JavaScript
Технології JavaScript, від найменш оплачуваних (ліворуч) до найбільш (праворуч)

І, як виявляється, такі технології, як Polymer або Reason, часто співвідносяться з найвищою зарплатою.

Результати щорічного опитування State of JavaScript
Фронт-енд бібліотеки JavaScript: від найменш оплачуваних (зліва) до найбільш (справа)

Тепер, перш ніж покинути вашу поточну роботу і провести свої різдвяні свята з головою зануреним у навчальні відео про Polymer, пам'ятайте, що таке співвідношення не є однозначним.

Можливо, що розробникам Polymer платять більше, але також можливо, що senior-розробники (які, природно, заробляють більше), як правило, намагаються використовувати різноманітні бібліотеки, тоді як junior-розробники (які починають з найнижчих зарплат) вважають за краще зосередитись на одній або двох основних технологіях.

Так що може бути (просто, можливо), що гоніння за найновішими технологіями сьогодення не є передумовою для отримання високих зарплат.

Інсайт #5: 2018 стане роком GraphQL

Результати щорічного опитування State of JavaScript
Шкода, в REST не настільки круте лого

З усіх технологій, згаданих в опитуванні, GraphQL викликає найбільшу зацікавленість, наперекір невеликій кількості поточних користувачів.

Результати щорічного опитування State of JavaScript
На цьому великому жовтому блоці зображено рівень зацікавленості серед 14 тисяч опитаних розробників

І, говорячи про поточних користувачів, варто також зазначити, що вони в цілому дуже задоволені GraphQL. З таким поєднанням підвищеного інтересу та задоволення, не дивуйтеся, якщо 2018 стане тим роком, коли GraphQL стане основною технологією.

Інсайт #6: JavaScript != Front-end

Ми вже знаємо, що Javascript не просто використовується в браузері. Врешті-решт, Node протягом багатьох років був дуже популярним бек-енд вибором.

Але в 2017 році JavaScript ще більше розширився: такі платформи, як AWS Lambda, дозволяють писати бек-енд код без безпосереднього звернення до сервера, а висхідна популярність пристроїв, які підтримують IoT, означає, що незабаром ваш тостер також зможе без особливих проблем підтримувати JavaScript.

Результати щорічного опитування State of JavaScript
Цей тостер використовує теплову енергію, яка виробляється завдяки запущеному на комп'ютері Slack

Якщо це звучить абсурдно, пам'ятайте, що цьогорічний найпопулярніший текстовий редактор, VS Code, сам написаний на JavaScript і працює як застосунок Electron.

JavaScript виріс з інструменту для зображення банерної реклами до забезпечення текстових редакторів всього за пару років. Повірте, JavaScript-тостери можуть з'явитися раніше, ніж ви думаєте.

Інсайт #7: Microsoft задає удар у відповідь

Говорячи про VS Code, варто зазначити, що це була безперечно однією з великих несподіванок цього року. У той час як Sublime Text і Atom боролись з ним за першість серед текстових редакторів, новачок VS Code обійшов їх за лічені секунди.

Sublime Text традиційно має переваги у швидкості, але має неінтуїтивний UI, а Atom має чудовий інтерфейс, але програє по швидкодії.

Результати щорічного опитування State of JavaScript
VS Code

Виявляється, що VS Code виявився найбільш збалансованим. Хоча він побудований на вершині Electron, як Atom, інженери Microsoft зробили чудову роботу, підвищивши його продуктивність. І так само, як Sublime, він підтримує величезний діапазон плагінів та налаштувань.

Додайте сюди підйом TypeScript (докладніше про це пізніше), і, схоже, Microsoft нарешті показує, як може зробити щось цінне для розробників, тому що хоче, а не тому що повинна.

Інсайт #8: JavaScript різниться по всьому світу

Коли ми згадуємо про JavaScript, ми часто говоримо про нього як про єдину, поєднану екосистему. Попри те, що існують важливі тренди в різних регіонах, цікаво також, що кожна країна часто додаватиме власну суміш спецій до жорна JavaScript.

Результати щорічного опитування State of JavaScript

Наприклад, чи знаєте ви, що Vue надзвичайно популярний в Китаї? Це має сенс, оскільки творець Vue Еван Ю володіє мовою, і Vue був прийнятий кількома великими китайськими технічними компаніями, такими як Алібаба і Байду.

Результати щорічного опитування State of JavaScript

Індія, з іншого боку, здається, віддає перевагу Angular. Ймовірно, це зумовлене, динамічною аутсорсинговою індустрією, яка нерідко йде за такими великими корпоративними проектами, для яких використання Angular ідеально підходить.

Інсайт #9: Типізований JavaScript на зльоті

TypeScript. GraphQL. Elm. Reason. Що в них спільного? По-перше, це найсучасніші технології, які дуже швидко зростають. По-друге, всі вони покладаються на типи.

Результати щорічного опитування State of JavaScript
У нього є «тип» навіть в імені

Попри те, що розробники JavaScript вже давно користуються свободою, яка приходить з умінням програмувати, ця свобода може бути палицею на два кінці: це також означає, що чим менш надійний, тим більш баговий досвід розробника.

Проте в 2017 році речі нарешті змінюються. І це не збіг, так само як і більш широке застосування TypeScript, розробники мігрують до текстових редакторів, подібних до IDE, таких як VS Code, щоб скористатися додатковими функціями, що надаються типами.

Інсайт #10: JavaScript – це те, чого ви прагнете

Ще раз, це опитування показало, наскільки багатою стала екосистема JavaScript.

Схоже, після кількох років чергування між боротьбою та ігноруванням JavaScript, спільнота розробників нарешті зосередилась на третьому варіанті: покращувати його.

Усвідомлення того, що «JavaScript» в основному є тим, що ви створюєте, відкрило двері для морфінгу мови та пристосування, щоб заповнити практично будь-яку потребу, і ця тенденція не має жодного натяку на зупинку.

І, мабуть, тому більшість розробників погоджуються, що, всупереч своїм недолікам, мова JavaScript йде в правильному напрямку:

Результати щорічного опитування State of JavaScript

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 3.9K
Приєднався: 11 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація