Facebook тестує дронів на сонячних батареях, які б постачали інтернет

2 хв. читання

Минулого року Facebook оголосив про свій амбітний план розробити безпілотний дрон, що поширює Інтернет по всьому світу. Зараз компанія співпрацює з авіаційним гігантом Airbus — тестує безпілотні літаки в Австралії, повідомляє TechCrunch.

Тестові рейси були заплановані ще на листопад і грудень 2018 року, але поки не зрозуміло, чи відбулися вони. У дослідженні, проведеному NetzPolitik на цю тему, йдеться про заплановане використання дрона Zephyr Airbus. Це модель, призначена для оборонних, гуманітарних і екологічних місій (HAPS — High Altitude Pseudo Satellite), яка використовує сонячну енергію і може літати протягом місяців.

Model S, вибрана компанією Facebook, має 25-метровий розмах крил і може працювати на висоті до 20 км.

Facebook тестує дронів на сонячних батареях, які б постачали інтернет
Zephyr Model S та Model T з сайту Airbus

Facebook має безліч проектів, спрямованих на розширення доступу до інтернету в усьому світі, особливо в Азії, Африці та Латинській Америці. Подібні амбіції також має Ілон Маск. І якщо Facebook збирається використовувати безпілотники, то в планах SpaceX постачати інтернет одразу з космосу — за допомогою супутників. Перші з них, Tintin A та Tintin B, вже були успішно запущені у лютому минулого року за допомогою ракети Falcon 9. У рамках проекту Starlink планується запустити 4425 таких супутників на орбіту і утворити нову систему зв'язку з доступом до широкосмугового інтернету. Сигнали мають переходити через ці супутники, великі наземні станції та антени користувачів. Кошти, вилучені з реклами та продажу терміналів, підуть на проект з колонізації Марса або Місяця.

Анімація принципів роботи Starlink:

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація