Google працює над усуненням можливих проблем з Chrome 100

3 хв. читання

Уже наприкінці березня 2022 року Google Chrome буде оновлено до версії 100. І, хоч у цьому випуску не буде якихось значних змін, перехід на нову версію може призвести до некоректної роботи деяких вебсайтів. Google знає про цю проблему та активно працює над її усуненням.

З цього обговорення нам відомо, що проблема стосується вебсайтів, створених за допомогою набору інструментів Duda. Усі вони використовують однаковий інструмент перевірки вашої версії Chrome.

Якщо вебсайту потрібно знати інформацію про браузер він перевіряє рядок «User Agent». Це фрагмент тексту, який ваш браузер додає під час кожного з'єднання з вебсайтами. Найчастіше цей рядок спричиняє проблеми сумісності з вебсайтами 1990-х, початку 2000-х років.

  • Ось приклад рядка User Agent: «Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/96.0.4664.45 Safari/537.36» У кінці ми бачимо «Chrome/96.0.4664.45». Це означає, що ми використовуємо Chrome версії 96.

Проблема з Duda полягає в тому, що розробники цього інструменту вирішили зчитувати лише перші дві цифри, тому Chrome/96 прочитається як 96, а Chrome/100, як 10, тобто версія 10. А ще гірше, що Duda автоматично блокує будь-яку версію Chrome нижчу за версію 40. З цієї причини Chrome 100 інтерпретуватиметься як Chrome 10 й автоматично блокуватиметься, і вебсайти, створені на основі Duda, не працюватимуть з цією версією.

Звісно, можна було б знехтувати цими сайтами та стверджувати, що вони застаріли, але це суперечить принципам вільного інтернету. Наприклад, вебсайт Space Jam створено ще у 1996, але він досі повнофункціональний. Частково це досягнуто завдяки згаданим хитрощам, коли старі вебсайти вважають, що ви використовуєте браузер Netscape.

Розглядається кілька варіантів усунення цієї проблеми. Перша — змінити розташування номера версії Chrome. Для старіших вебсайтів залишився б перший номер 99 у рядку User Agent, а новішим вебсайтам потрібно було б перевіряти друге число. Наприклад, замість «Chrome/100.0.1234.56», потрібно вказувати «Chrome/99.100.1234.56».

З цією метою до chrome://flags додається новий прапорець, який дає змогу співробітникам Google і веброзробникам перевірити, чи впливає на різні сайти зміна розташування основної версії Chrome. Google пояснює як це зробити:

  • Помістіть основну версію в позицію другорядної версії та в User-Agent

  • Заблокуйте основну версію Chrome у рядку User-Agent на 99 і примусово установіть номер основної версії на позицію другорядної версії. Цей прапорець — резервний варіант для усунення несправностей M100.

  • #force-major-to-minor

Однак, як зазначено, це лише запасний варіант, а основний план техногіганта — зв'язатися з окремими розробниками для усунення майбутньої проблеми з Chrome 100 ще до випуску цієї версії. Наприклад, цю проблему вже усунуто для вебсайтів, створених за допомогою інструмента британської компанії Yell Business.

Якщо все вдасться, тоді розробникам не доведеться нічого змінювати, а інакше їм потрібно буде вставити додатковий фрагмент у рядок User Agent.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація