Якщо CSS такий простий, то чому всі лажають?

3 хв. читання

Якщо CSS такий простий, то чому всі лажають?

Підніміть руку , якщо ви front-end розробник і в якийсь момент у вашій кар'єрі виникло таке відчуття, що ви робите дуже прості речі, що внесок, який ви робите в команду, мінімальний і те, що робите ви, може зробити будь-хто. Якщо це так, то ви є частиною більшості.

Я маю на увазі, що будь-хто може зробити це в CSS:

p {
        color:red;
}

Отже, що дає мені право скаржитися? CSS не розуміє, що ви не вмієте програмувати. І це абсолютно очевидно, стилізування одного елемента на глобальному рівні без інших класів ніяк не засмучує CSS, проте дуже засмучує інших розробників.


Так що, коли стає тяжко?

Якщо CSS такий простий, то чому всі лажають?

back-end розробник: Я реалізував нову функцію, але зламав front-end, я виправив більшість помилок залишилось тільки кілька простих налаштувань, дороби це, там має бути не більше 30 хвилин роботи...
Я: * -Відкрив HTML- Таблиці повсюди, застарілі теги-HTML, нульове свідчення адаптивного дизайну. -Вдихаю глибше- Звичайно CSS вони написали краще. -Відкриваю CSS- Фіксовані позиції, чисті left та right і найприємніше, повсюди !important. -Після побаченого, я повільно дістаю мишу, беру дріт і обгортаю навколо шиї-*

Добре, таке може траплятися, але я все-таки декілька разів зустрічав back-end розробників, які пишуть придатний до вживання front-end код. І це прекрасно, коли вони сумлінно допомагають front-end розробникам.


Так, що все-таки треба робити для гарного CSS?

Якщо CSS такий простий, то чому всі лажають?

Структура, структура проекту дуже важлива, особливо про роботі з великими проектами, гарним прикладом є ось цей Kаталог структур, які допоможуть Вам зберегти свій код від Стівена Бредлі. Стаття орієнтується на SCSS, але може бути застосована до будь-яких проектів.

Специфічність - ймовірно найбільша проблема з якою я стикаюсь щодня. На жаль, більшість розробників мають розмите розуміння CSS специфіки і це призводить до поганого CSS... !important повсюди. Тож, як нам виправити цю ситуацію? Є багато іменувань (див. нижче), які спрямовані на зведення до мінімуму потреб в специфічних CSS селекторах, однак, якщо це не ваша справа, я б рекомендував уникати селекторів з більш ніж трьома елементами/класами.

Конвенція імен дуже важлива для будь-яких великих CSS проектів. Без них CSS стає не ремонтопридатним і не заслуговує на довіру, конвенції імен дозволяють повторно використовувати CSS в рамках проекту і видаляти невикористані ділянки CSS, якщо це необхідно. Деякі популярні конвенцій імен: BEM, OOCSS, SMACSS і мій власний hiccup.

Тестування, це річ на яку більшість розробників не звертають уваги. Знаєте, що є дійсно крутим в back-end розробці?. Те, що ви розробляєте для одного середовища (сервер на якому буде встановлений ваш сайт). А що є дуже поганим в front-end розробці? Це 5+ браузерів і тисячі різних мобільних пристроїв... Якісне front-end тестування є завданням, яке займає багато часу, але я помітив, що все ж таки проекти, на які не відводиться час на тестування, загалом виконуються за більшу кількість часу, ніж проекти з ним.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація