IEEE Spectrum: Python — найпопулярніша мова 2021 року

1 хв. читання

Організація IEEE опублікувала свій щорічний рейтинг мов програмування. Перше місце у ньому належить Python, далі йдуть C, Java і C++. Зазначено, що саме Python є лідером серед платформ для нових технологій.

Screenshot-41

В інших рейтингах мов перше місце зазвичай посідає JavaScript. Наприклад, у цьогорічних результатах опитування StackOverflow вказано, що JS використовують 65% респондентів, а Python — 48%. Також JavaScript очолює списки Redmonk і JetBrains.

Однак кожен рейтинг мов використовує свою методологію і вимірює різні показники. Статистика IEEE базується на 11 метриках з 8 онлайн-джерел, які в організації вважають авторитетними. Серед них: CareerBuilder, GitHub, Google, Hacker News, Reddit, Stack Overflow і Twitter. Також враховуються сайт вакансій IEEE та їхня ж цифрова бібліотека.

Рейтинг на сайті можна фільтрувати за різними параметрами: призначення мови, зростання популярності тощо. Здебільшого у всі ці списки очолює Python (крім рейтингу мов для мобільної розробки). Також можна створити й власний список, обравши пріоритет певних параметрів: наприклад, враховувати лише тренди пошуку в Google чи кількість створених репозиторіїв на GitHub.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 3.9K
Приєднався: 11 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація