Опубліковано рейтинг мов програмування 2017 року від IEEE Spectrum

2 хв. читання

Журнал IEEE Spectrum, що видається Інститутом інженерів електротехніки та електроніки (IEEE), опублікував нову редакцію рейтингу популярності мов програмування.

Опубліковано рейтинг мов програмування 2017 року від IEEE Spectrum

При розрахунку рейтингу IEEE Spectrum враховується 12 метрик, отриманих від 10 різних джерел. В основі методу закладена оцінка результатів пошуку за запитом «{назва мови} programming» на різних сайтах. Враховано число матеріалів, які видаються в пошуковій видачі Google (як при побудові рейтингу TIOBE), параметри популярності пошукових запитів через Google Trends (як в рейтингу PYPL), згадки в Twitter, число нових і активних репозиторіїв в GitHub, число питань в Stack Overflow, число публікацій на сайтах Reddit і Hacker News, вакансії на CareerBuilder і Dice, згадки в цифровому архіві журнальних статей і доповідей з конференцій IEEE Xplore Digital Library.

Для порівняння перша десятка липневого рейтингу TIOBE, який розрахований на основі популярності в пошуковій видачі Google, виглядає наступним чином:

 1. Java
 2. C
 3. C++
 4. Python
 5. C#
 6. PHP
 7. Visual Basic
 8. JavaScript
 9. Pascal
 10. Go

За рік Visual Basic обігнав JavaScript і перемістився з 8 на 7 місце. Perl змістилася з 9 на 11 місце, а Go піднялася з 55 (!) на 10 місце, Pascal з 12 на 9. З 11 на 13 місце перемістилася Ruby.

У рейтингу PYPL, в якому використовується Google Trends, в порівнянні з липнем 2016 року перша десятка залишилася практично незмінною:

 1. Java
 2. Python
 3. PHP
 4. C#
 5. JavaScript
 6. C ++
 7. C
 8. R
 9. Objective-C
 10. Swift

Єдина перестановка пов'язана з тим, що R витіснила Objective-C з 8 на 9 місце.

У свіжому рейтингу мов програмування від компанії RedMonk, побудованому на основі оцінки популярності на GitHub і активності обговорень на Stack Overflow, десятка лідерів виглядає таким чином:

 1. JavaScript
 2. Java
 3. Python
 4. PHP
 5. C#
 6. C++
 7. CSS
 8. Ruby
 9. C
 10. Objective-C

У порівнянні з минулим роком Python обігнав PHP і посів третє місце. Мова Perl перемістився з 13 на 15 місце.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація