Індекс TIOBE: Rust потрапила у двадцятку найпопулярніших мов

1 хв. читання

Rust вперше потрапила у рейтинг 20 найпопулярніших мов програмування за версією TIOBE. Торік у червневому списку вона була на 38 позиції, тож прогрес доволі відчутний.

image

Нагадаємо, що рейтинг TIOBE враховує пошукові запити, а не безпосереднє використання мови. Тож не факт, що мовою Rust почали писати більше розробників, але шукають інформацію про неї тепер частіше.

Можливо, це пов'язано з тим, що Rust активно послуговуються у Microsoft, щоб усунути помилки пам'яті з коду, написаного на C і C++. Торік компанія почала переписувати певні компоненти Windows мовою Rust, щоб зробити їх більш захищеними. Понад 70% проблем з безпекою, які Microsoft виправляла за останні 10 років, були пов'язані з пам'яттю. Також компанія розвиває проєкт Verona: нову мову на базі Rust, вона опублікована на GitHub. Amazon Web Services теж використовує Rust: у компонентах Lambda, EC2 і S3, для яких важлива продуктивність.

Учасники опитування Stack Overflow вже 5 років поспіль обирають Rust улюбленою мовою програмування. Цьогоріч 86% респондентів заявили, що хочуть користуватися Rust, але лише 5% це роблять. Однак ситуація може змінитися завдяки бібліотеці Rust для Windows Runtime (WinRT), яку нещодавно опублікувала Microsoft (поки що попередню версію). Вона має допомогти розробникам писати Windows-застосунки та компоненти на кшталт драйверів саме цією мовою.

Водночас Rust вважається складною для опанування мовою і використовують її не так багато компаній. Наразі розробники частіше обирають Go, якою послуговуються платформи Google, Netflix, Salesforce, IBM і Twitter.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація