Python майже наздогнав Java в останньому рейтингу мов TIOBE

1 хв. читання

TIOBE опублікувала свій рейтинг мов програмування за жовтень. Цього місяця Python досягнув максимальної популярності (11,28%) і майже наздогнав Java. Тепер різниця між двома мовами складає всього 1,3%.

У списку TIOBE мова Java завжди була на першому або другому місці. Якщо Python її все ж обійде, це буде першим таким випадком з 2001 року. Загалом десятка найпопулярніших мов за жовтень така: C, Java, Python, C++, C#, Visual Basic, JavaScript, PHP, R і SQL.

Screenshot-43

Очільник компанії Tiobe зазначає, що C і Java були першими мовами протягом останніх двох десятиліть. Але Java (якій нещодавно виповнилося 25 років) втрачає популярність і наближається до свого «рекордного мінімуму»: мова втратила 4,32% у порівнянні з жовтнем 2019.

TIOBE створює щомісячний індекс популярності мов, аби відстежити, як змінюється середовище програмування та зацікавлення фахівців. Компанія аналізує пошукові запити з Amazon, Google, YouTube, Wikipedia тощо — і формує свій рейтинг на базі цих даних. Інші рейтинги аналізують інші показники (наприклад, кількість користувачів абощо), тож результати зазвичай відрізняються.

Однак рейтинг RedMonk (враховує дані з GitHub і Stack Overflow) теж показує, що Java втрачає популярність. Мова вперше опинилась на третьому місці, а на другу позицію вийшов Python. Першість у рейтингу RedMonk традиційно належить JavaScript.

До речі, Python 3.5 більше не отримає оновлень безпеки й виправлень помилок. Python 3.5.10 була останньою версією цієї гілки, зараз мейнтенери готуються до Python 3.9.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація