Індексування mobile-first у Google перенесли на наступний рік

1 хв. читання

Google вже декілька років переходить на автоматичне індексування мобільних версій сайтів. Ще у 2016 році в компанії помітили, що більшість людей користуються пошуковиком з мобільного. З липня минулого року індексування mobile-first було автоматичним лише для нових доменів, а у вересні це мали зробити для всіх сайтів.

Утім, днями в Google оголосили, що проєкт переносять на березень 2021. Тож у розробників з'явиться більше часу, аби підготувати сайти краще. Наприклад, переконатись, що десктопна і мобільна версія мають однакові метатеги robots. Якщо вони відрізняються, Google може неправильно проіндексувати сторінку.

Ще можна ознайомитись з рекомендаціями щодо «лінивого» завантаження сайтів з мобільного. Не варто в такий спосіб завантажувати основний контент, що залежить від взаємодії з користувачем (кліки, свайпи, введення тексту), адже Googlebot їх не розпізнає.

Наприклад, в мобільній версії виводиться лише 2 зображення з 10, а інші 8 сховані під кнопкою + (як на картинці). Googlebot кнопку не натискатиме і зображення не побачить, вони не проіндексуються і не з'являться в Google Images.

image-001a

Деякі ресурси мають різні адреси в мобільній і настільній версіях. Якщо ви хочете, що Google сканував ваші URL, переконайтесь, що ви не заборонили робити це за допомогою файлу robots.txt.

З усіма рекомендаціями Google можна ознайомитись за посиланням. Якщо ж хочете перевірити статус свого ресурсу, скористайтесь URL Inspection Tool або сторінкою налаштувань Search Console.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація