Тренди веб-розробки в 2017 році

5 хв. читання
20 листопада 2021

Інтернет - це майбутнє! Саме так казали люди десятки років тому, і вони не помилилися - тепер інтернет це невід'ємна частина життя багатьох людей. Ваш сусід, колега, випадковий перехожий в метро - всі відвідують дюжину веб-сайтів за день.

В кожного з нас є свої інтернет-звички, які не так просто змінити. На відміну від самого інтернету, який змінюється досить динамічно. І краще всіх це знають веб розробники. В швидкому потоці стандартів і специфікацій речі, що були актуальними 5 років тому, вже мертві.

В вебі потреба йти в ногу з трендами куди більш виражена ніж в інших індустріях. Але що це за тренди? Ну, їх дуже багато. Але ось декілька трендів 2017-ого року, від яких вже нікуди не дітися.

Адаптивність

З якого екрану ви це читаєте? Це не звучит як щось нове, але тим не менш, адаптивність - гарний тон в веб-дизайні. Ви навряд знайдете багато нових сайтів, що не підлаштовуються під розміри екрану. Але багато з них роблять це погано, змінюючись зовсім, або змінюючись замало.

Адаптивність стає все більш витонченим мистецтвом. Коли біля половини трафіку надходить з мобільних систем, то й підхід mobile-first виглядає дуже логічним. Навіть такі великі платформи як WordPress просувають свій mobile-first підхід, вже нема куди подітися.

Це не означає, що слід відмовитися від комп'ютерів і ноутбуків, але все ж тенденція має чіткий ріст. Якщо ви ніколи ще не пробували адаптивну верстку, то саме час!

JavaSript все ще на підйомі популярності

Так, його часто критикують за купу помилок і глюків. Так, вони дійсно там є. Але все одно JavaScript - це майбутнє. Він розповсюдився навіть на апаратні платформи, і все більше і більше пристроїв та проектів використовують його. Особливо, бібліотеки для інтерфейсу. Найпопулярнішими, звісно, є Angular та React, але є ще купа менших бібліотек, і кожна зі своєю аудиторією користувачів.

JavaScript має свої недоліки, але він став однією із базових частин веб стеку: HTML, CSS та JavaScript. Звісно, він може бути використаний із іншими технологіями, що робить його ще кращим.

Тому ви не помилитесь, якщо додасте JavaScript до свого веб-стеку, якщо його й досі там немає. А якщо є, то вам слід ознайомитися з новими фреймворками і стандартами.

Боти

З адаптивністю в веб прийшла й інтерактивність. Веб-сайти вже не складаються з звичайних сторінок із інформацією, вони стали більш інтерактивними. В той час, як не інтерактивні сайти не втратили свою популярність, а багато замовників хочуть красивий веб-сайт без всяких викрутасів, боти і інтерактивність в цілому набирають обороти.

Напевно, найпопулярнішим типом інтерактивних елементів на бізнес-сайтах зараз є чат. Як би користувачі до них не ставилися, але факт є фактом, це інтерактивність. І спілкуються користувачі зазвичай з ботом.

В залежності від реплік користувача, його можуть перемкнути на працівника відділу підтримки. Зазвичай, перші декілька реплік належать боту (ідеально, якщо вони базуються на відповіді користувача). Звісно, статичні боти, відповідь яких не залежить від користувача, все ще використовуються, але впевненим темпом заміняються на своїх розумніших побратимів, багато з яких досить добре симулюють реального користувача, що створює позитивне враження.

Робиться це за допомогою машинного навчання. Воно бере початок ще на зорі ЕОМ, але останнім часом воно отримало нові алгоритми і більше обчислювальних потужностей, що дозволяє отримувати кращі результати.

Навіть Skype останнім часом пропонує набір ботів. Тому якщо вам стало нудно, або хочете додати декілька контактів до свого списку, то великий набір ботів з різною мірою адаптації до введеного до ваших послуг.

Оригінальність

Повільно, але впевнено завершується ера стокових зображень. Люди все більше віддають перевагу оригінальному контенту, ніж стоковому. Будь то фото, відео чи анімація, тепер люди цінують унікальність більше зручності.

Що це означає для розробників? Будьте готові до того, що все більше замовників і дизайнерів будут хотіти чогось унікального. Це включає і шрифти — кастомні шрифти все більш популярні останнім часом. А вони можуть бути не веб-безпечними, що додає головної болі розробнику. Але в той же час це надає можливість попрацювати над чимось унікальним, чого не робили раніше.

Не соромтесь кастомних шрифтів... Але не забувайте про фалбеки ;)

SVG

Добре, якщо ви вже використовуйте їх. Але якщо ви все ще користуєтесь PNG, або, не дай боже, JPEG, то слід зупинитися. SVG не пікселізується на різних розмірах екрану.

Адаптивність та mobile-first, це все через них. Саме через свою адаптивність і пристосованість до різних екранів SVG здобув таку популярність. Не соромтеся використовувати їх в своїх проектах, потім вам навіть не захочеться повертатися до PNG.

Але слід уточнити, що річ йде про елементи інтерфейсу, іконки та таке інше. Ніхто в здоровому глузді не буде змушувати вас змінити ілюстрації до статті на SVG.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація