Історія вигаданої мови програмування MOVA, яка відсіювала рекрутерів

2 хв. читання

Видання The Register днями опублікувало текст про Алан Холдена — розробника, який вигадав несправжню мову програмування, аби відсіювати рекрутерів і кандидатів на роботу. Вона отримала назву MOVA, тобто Multiple Object Versionless Architecture, та не мала ані документації, ані стандартної бібліотеки, нічого.

Холден вигадав свою мову наприкінці 90-х років, під час буму доткомів, коли було безліч рекрутерів та людей, які шукали роботу в цій галузі. Тож Холден та його колеги вирішили обмежити потік дзвінків та резюме.

Інколи вони просто перевіряли асоціації: згадували слова «FTP», «HTML» чи «IPO» і дивились, як люди відреагують. А тоді вирішили вказувати у своїх вимогах знання Multiple Object Versionless Architecture. Один з дизайнерів навіть зробив обкладинку для фейкового підручника з MOVA.

mova-programming

Після цього деякі кандидати справді згадували про певний рівень володіння MOVA, а рекрутери пропонували фахівців з кількарічним досвідом, хоч таких людей було небагато.

Технологічні компанії і потім шукали різні способи відфільтрувати людей. Інколи це були техзавдання, як у Google (колись компанія розмістила математичні задачі на рекламних щитах — якщо їх розв'язати, можна отримати URL для надсилання резюме). Інколи — фальшиві технології на кшталт MOVA. Наприклад, Next Door Digital пропонувала кандидатам позначити у списку, які технології вони знають, але одна з них була вигаданою і називалась Quasimodo.

Ще можна згадати обов'язковий 12-річний досвід роботи із Kubernetes в оголошенні IBM чи понад 4 роки роботи із FastAPI (який вийшов у 2018, а вакансія минулорічна). Теж певний спосіб відсіяти кандидатів, хоча й суперечливий.

Холден вважає, що зараз людям складно брехати про свої навички, адже є механізми перевірки на кшталт LinkedIn і GitHub. Тим часом люди з усміхом згадують, як чудово провели час на попередній конференції MOVAcon і чекають на MOVAcon '21, що пройде у славнозвісному Аґлое, штат Нью-Йорк.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація