Британський розробник об'єднав любов до програмування та рок-музики

2 хв. читання

Британський розробник Ділан Бітті (Dylan Beattie) представив світові нову динамічну мову програмування Rockstar, на написання якої його надихнули відомими рок-пісні 80-х років. Як зазначає автор, Rockstar - реальна, але абсолютно не придатна до використання мова програмування. А її головна мета змусити рекрутерів припинити використовувати фразу «рок-зірка розробки» (англ. Rockstar developer). Документація та інструкції по використанню мови програмування доступні на GitHub.

Британський розробник об'єднав любов до програмування та рок-музики
Rockstar Developer

Нова мова програмування Rockstar відноситься до динамічних мов та має два типи змінних. Загальні змінні повинні починатися з артикля або особистого займенника і будь-якого іменника з малої літери, а власні — з великої літери: вони можуть бути будь-якими, але розробник рекомендує використовувати назви на кшталт Doctor Feelgood (посилаючись на пісні групи Mötley Crüe) або Tom Sawyer (назва пісні групи Rush).

На відміну від більшості класичних мов, для арифметичних дій Rockstar використовує словесні аналоги, наприклад, plus для складання та is greater than для позначення «більше ніж». Ще однією особливістю Rockstar є наявність так званих «поетичних літералів (англ. Poetic literals), які дозволяють «позначити змінну і виразити жахливу тугу». Наприклад, буквальний nobody привласнює значення змінної null (пусте поле в SQL або нульовий покажчик в C), а фраза «ice. A life unfulfilled; wakin 'everybody up, taking booze and pills »- число пі. В результаті кожен рядок написаної цією мовою програми буде нагадувати текст пісні якоїсь з відомих рок-балад. Наприклад, рядок «Tommy was a lovestruck ladykiller» привласнює змінній Tommy значення 100.

Бітті зазначає, що коментування в Rockstar не заохочується: «Це рок-н-рол, люди повинні шукати в ньому сенс самостійно». Проте, для тих, кому коментарі необхідні, укласти їх можна в круглі дужки.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.1K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація