Let's Encrypt видав вже мільярд сертифікатів

1 хв. читання

Некомерційний сервіс Let's Encrypt видав свій мільярдний сертифікат. Вони генеруються автоматично і безкоштовно, тож отримати їх можуть усі охочі.

Донедавна більшість сайтів не захищались через протокол Transport Layer Security, адже сертифікати були платні. Сервіс Let's Encrypt (який з'явився у 2015 році) дозволив отримувати сертифікати безкоштовно і спростив їхнє використання. Воно стало автоматичним завдяки протоколу ACME.

Щодня Let's Encrypt видає близько 1,5 мільйона сертифікатів — це втричі більше, ніж було у 2017 році. Тоді лише 58% сторінок у світі завантажувались через захищене з'єднання HTTPS. Зараз цей показник — 81%.

В організації працює 13 співробітників і щодня проєктом послуговується 192 мільйони сайтів, (тоді як у 2017 році було 46 мільйонів).

Великі технологічні компанії на кшталт Google і Mozilla останніми роками активно просувають HTTPS-з'єднання. Понад 90% сайтів у Chrome відкриваються саме через цей протокол і браузер блокуватиме завантаження контенту через http://. Apple нещодавно оголосила, що її браузер Safari відхилятиме нові HTTPS-сертифікати, що діють довше за 13 місяців.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 3.9K
Приєднався: 11 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація