Microsoft вбудує ядро Linux у Windows 10

1 хв. читання

На щорічній конференції розробників Build 2019 команда Microsoft показала нову підсистему Windows Subsystem for Linux 2 (WSL 2). В ній буде повноцінне вбудоване ядро Linux, що базуватиметься на стабільній версії 4.19. Ядро оновлюватиметься через Windows Update і з'явиться як окремий дистрибутив.

«Починаючи зі збірок Windows Insiders ми будем використовувати ядро Linux, спеціально розроблене для підтримки найновішої версії підсистеми Windows для Linux (WSL). Це вперше, коли ядро Linux стане компонентом Windows», — йдеться у блозі Microsoft.

Ядро буде повністю відкритим: Microsoft опублікує на GitHub інструкції для роботи з ним і створення власних версій ядра.

Очікується, що повноцінне ядро Linux пришвидшить роботу всієї підсистеми: Linux-застосунків, файлової підсистеми, зменшить тривалість завантаження, а також дозволить запускати Docker-контейнери напряму з Windows. В деяких випадках, наприклад для команд git clone і cmake, підсистема WSL 2 працює у 2–5 разів швидше за першу версію.

runwsl

Також Microsoft представила новий потужний застосунок для командного рядка Windows 10, що отримав назву Windows Terminal. Він містить ярлики, вкладки, підтримує теми, розширення і рендеринг тексту на основі GPU. Застосунок призначений для централізованого доступу до середовищ PowerShell, Cmd і WSL. Попередня версія Windows Terminal вже є на GitHub і буде у Microsoft Store в середині червня.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.7K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: terminal for linux, cmd docker, terminal windows 10