Mozilla створює новий браузер для Android

2 хв. читання

Користувачі Firefox на Android, помітили, що браузер перестав розвиватись. Оновлення все ще регулярно публікуються, але вони стосуються переважно швидкості, збоїв, проблем безпеки тощо. Причина в тому, що Mozilla працює над Fenix — новим мобільним браузером для Android, який базується на компонентах Android і GeckoView.

Компанія показала приблизні макети браузера (які не є остаточними, але дають уявлення про інтерфейс): Firefox Fenix for Android 1

Найперше, що впадає у вічі — нетиповий адресний рядок внизу екрана. У чинній версії Firefox для Android адресний рядок і меню розташовані вгорі. Інший мобільний браузер від Mozilla — Firefox Rocket / Firefox Lite — розділяє інтерфейс: адресний рядок у верхній частині, а меню — у нижній. Тепер усе буде в нижній.

В меню є опції переходу назад, вперед, перезавантаження, нова вкладки та приватна вкладка, перемикання на робочий стіл, відкриття налаштувань або бібліотеки. В бібліотеці — закладки, завантаження, історія тощо. Ледве помітна на скріншоті інша панель інструментів (у верхній частині адресного рядка). Це панель швидких дій для вибраних функцій.

На першому екрані нового мобільного браузера — уніфіковане поле пошуку та адреси, а також поточні або останні сеанси. Firefox Fenix for Android 2

Current Session показує відкриті вкладки у браузері, a Recent Sessions — вкладки, що відкривалися раніше. Усі відкриті в Fenix сторінки під час закриття автоматично додаються до нового сеансу. Mozilla планує додати в Fenix захист від відстеження або можливість відображення веб-сайтів в автономному режимі.

Робота над Fenix продовжується і Mozilla ще не оголошує, коли вийде Fenix і як організація планує перенести Firefox на новий браузер.

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація