На GitHub з'явилась рання версія ООП-мови CLU

1 хв. читання

В репозиторії MIT Libraries на GitHub опублікували мову програмування CLU. Тут містяться усі файли, необхідні для створення робочої версії CLU. Більшість файлів цієї реалізації створені у 1976—1978 роках,

CLU — це перша мова програмування з прямою лінгвістичною підтримкою концепції абстрактних типів даних. Пізніше вона вплинула на створення і розвиток інших мов, зокрема Java, Python та C#. Абстракція даних тут базується на концепції кластера: з описом і реалізаціями операцій, звідси й назва мови (CLU від Cluster).

Мову CLU створила разом зі своїми студентами Барбара Лісков, лауреатка премії Тюрінга та професорка Массачусетського технологічного інституту (відома також завдяки Принципу заміщення Лісков, про який ми нещодавно згадували у статті про чистий Python-код).

Свого часу мова CLU не здобула бурхливої популярності й широкого застосування. Під час її створення Лісков зосереджувалась на продуктивності, а не портативності мови, тож її було складно перенести на інше обладнання. Втім, зараз усі охочі можуть запустити ранню версію CLU (щоправда, для цього знадобиться емулятор PDP-10).

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація