Новини Linux #30: 25 років Linux, Facebook loves Open Source, та KDE Connect 1.0

3 хв. читання

25 років Linux!

25 років Linux {full-post-img}

25 серпня 1991 року, під час телеконференції comp.os.minix 21-річний Лінус Торвальдс оголосив про створення робочого прототипу нової ОС Linux.

Long Live Linux!


Атака на Opera привела до витоку синхронізованих паролів

Opera {full-post-img}

Компанія Opera Software повідомила про інцидент, в результаті якого атакуючі могли отримати доступ до серверів, що використовуються для зберігання даних, що синхронізуються між пристроями користувачів, які активували функцію Opera Sync. У тому числі в руки атакуючих могли потрапити логіни і паролі доступу до різних сайтів, збережені для автоматичного заповнення форм входу. За попередньою оцінкою проблема торкнулася близько 1,7 млн ​​юзерів, які застосовують сервіс Sync.

Стверджується, що синхронізовані дані зберігалися в зашифрованому вигляді, а паролі до облікових записів в Opera синхронізації - у вигляді хешу з сіллю. Opera Software вже заблокувала всі облікові записи Opera Sync та ініціювала зміну паролів.


Facebook ♥ Open Source

Лабораторія штучного інтелекту Facebook (FAIR) виклала у відкритий доступ код бібліотеки класифікації тексту fastText та бібліотеку для розпізнавання об'єктів на фотографіях SharpMask

facebook ai research {full-post-img}

SharpMask дозволяє визначати наявність об'єктів на фотографіях і виділяти їх із загального фону. Код оформлений у вигляді модулів до бібліотеки глибинного машинного навчання Torch, написаних на мові Lua.

Метою розробки є надання засобів для розбору зображень на рівні окремих пікселів, виділяючи окремі об'єкти з наданням інформації про те, що вони з себе представляють на основі бази моделей, отриманої в результаті машинного навчання системи за типовими шаблонами. Запропоновані алгоритми дозволяють на основі машинного аналізу візуальної інформації класифікувати окремі елементи фотографії, визначити, що саме зображено, і з точністю до окремих пікселів виділяти різні об'єкти із загального фону.

fastText використовується для класифікації тексту за допомогою методів машинного навчання. Бібліотека дозволяє організувати автоматичне призначення категорій для довільного тексту, на підставі попередньо проведеного навчання за розділами текстів з уже відомими категоріями. Наприклад, fastText може оцінити чи є лист спамом або визначити до якої категорії відноситься стаття (наука, спорт, фінанси, розваги і т.п.), після навчання за типовими базами спаму і тематичних статей.


Релізи


Інші матеріали

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація