Linux виповнилось 30 років

1 хв. читання

30 років тому Лінус Торвальдс, фінсько-американський студент-програміст, створив ядро Linux. 25 серпня 1991 року 21-річний Торвальдс написав у usenet, що просто для розваги працює над новою ОС, для якої він портував bash (1.08) і gcc (1.40).

Спочатку проєкт мав називатись Freax (від слів free, freak + x, за аналогією з Unix). Назва Linux здавалась Торвальдсу надто егоїстичною, про що він пізніше написав у своїй книжці Just For Fun — The Story Of An Accidental Revolutionary.

Перший загальнодоступний випуск Linux (0.01) з'явився 17 вересня: він важив 62 Кб і мав 10 тисяч рядків коду (у сучасному ядрі, 5.13, є 29 мільйонів рядків). Код публікується під ліценцією GNU General Public License v2.

Версія Linux 1.0 вийшла 14 березня 1994 року. А через 2 роки, у 1996, з'явився офіційний символ проєкту — пінгвін Tux (себто Torvalds UniX). Його обрали після конкурсу логотипів, інші варіанти можна переглянути ось тут.

За словами Торвальдса, Linux стала важливою у 1992 році після того, коли в ОС перенесли X Window System і Linux почала підтримувати графічний інтерфейс. У 2008 році вийшов перший реліз платформи Android, що використовує ядро Linux. Також на базі Linux працюють 100% суперкомп'ютерів.

Нещодавно у Google висловили думку, що ядру Linux потрібні ще мінімум 100 розробників, адже є стабільні проблеми, зокрема через мову C. Тож зараз розробники працюють над перенесенням і розвитком Rust у ядрі Linux.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація