Новини Linux #42: крах приватності у Великобританії, месенджер від Tor, Fedora 25

6 хв. читання

Apple відкрила ядро і системні компоненти macOS Sierra

Apple відкрила ядро і системні компоненти macOS Sierra {full-post-img}

Компанія Apple опублікувала вихідні тексти низькорівневих системних компонентів операційної системи OS X 10.12 (macOS Sierra), в яких використовується вільне програмне забезпечення, включаючи ядро xnu, складові частини Darwin і інші компоненти, програми та бібліотеки, не пов'язані з GUI. Всього опубліковано 205 пакунків. У порівнянні з випуском OS X 10.11 видалені пакети SmartCardServices, srm і efax, але додані apache_mod_perl, libplatform і bootstrap_cmds.


Представлені апаратні модулі для Raspberry Pi з підтримкою 3G, 4G, GPRS, GPS та XBee

Представлені апаратні модулі для Raspberry Pi з підтримкою 3G, 4G, GPRS, GPS та XBee {full-post-img}

Компанія Sixfab представила кілька відкритих апаратних модулів, сумісних з Raspberry Pi A +, 2, 3 і Zero, а також з платами Arduino. Доповнення, що реалізують підтримку 3G, 4G-LTE, GSM / GPRS, GPS і XBee, націлені на створення автономних рішень і пристроїв для інтернету речей (IoT). Особливістю модулів 3G і 4G є можливість використання не лише з платами Raspberry Pi і Arduino, але і наявність USB-порту для відокремленого підключення до будь-якого ПК в якості USB-модема.

Всі схеми і PCB-файли з розпаюванням плат опубліковані у вільному доступі. Також доступні вихідні тексти середовища розробки та інструментарію, що підтримує Linux, macOS, Windows і Android. За розміром модулі 3G і 4G збігаються з Raspberry Pi 2 (85x56мм), а інші модулі з Raspberry Pi Zero (65 x 30 мм).

Представлені апаратні модулі для Raspberry Pi з підтримкою 3G, 4G, GPRS, GPS та XBee

Випуск першої тестової партії очікується у грудні, виробництво і надходження в продаж фінальних пристроїв заплановано на березень. Плати доступні для попереднього замовлення за ціною $19 (XBee), $25 (GPS), $29 (GPRS), $79 (3G) і $99 (4G). Для порівняння на AliExpress можна знайти китайські модулі для Raspberry Pi і Arduino з підтримкою GSM + GPRS + GPS за $ 16.


Apache OpenOffice подолав позначку в 200 мільйонів завантажень

Apache OpenOffice подолав позначку в 200 мільйонів завантажень {full-post-img}

Розробники офісного пакету Apache OpenOffice повідомили про подолання проектом межі в 200 млн завантажень. Рубіж у 100 млн завантажень був досягнутий в квітні 2014 року. Статистика враховує завантаження всіх випусків, починаючи з Apache OpenOffice 3.4.0 та закінчуючи 4.1.3. Примітно, що незважаючи на майже повну зупинку розробки, динаміка завантажень протягом усього існування Apache OpenOffice залишається постійною - в 2012 році спостерігалося близько 100 тисяч завантажень на місяць, схожа статистика зберігається і сьогодні.

Якщо порівнювати показники завантажень Apache OpenOffice з LibreOffice, то за тиждень після виходу LibreOffice 5.2 було завантажено 310 тисяч примірників даного пакета з 213 тис. унікальних IP. У минулому році число активних користувачів LibreOffice оцінювалося в 100 млн.


Великобританія на порозі краху приватності

Великобританія на порозі краху приватності {full-post-img}

Великобританія готується стати державою з "найпередовішими" засобами нагляду, що дозволять поліції і спецслужбам шпигувати за власними громадянами на рівні, що не має прецедентів для демократії. Голова безпеки ООН назвав ситуацію "гірше, ніж страшною". Едвард Сноуден сказав, що це просто "найбільш суворі заходи нагляду в історії західної демократії".

Закон легалізує програму загального нагляду в Великобританії, а також надасть нові можливості спецслужбам, а саме: управління урядовою БД, що зберігає історію web-серфінгу кожного жителя в країні. Шпигуни Великобританії будуть наділені правом атакувати комп'ютери громадян, інфраструктуру інтернету, і навіть цілих міст, якщо уряд вважатиме це за необхідне.


Третій тестовий випуск месенджера від Tor

Третій тестовий випуск месенджера від Tor {full-post-img}

Tor почав тестування третього бета-випуску власного клієнта для миттєвого обміну повідомленнями Tor Messenger, націленого на забезпечення анонімності та захисту від прослуховування. Весь застосовуваний для обміну повідомленнями трафік передається тільки через мережу Tor. Для шифрування повідомлень, захисту наявної листування і аутентифікації співрозмовників застосовується протокол OTR (Off-the-Record). Готові збірки підготовлені для Linux, Windows і macOS

Для обміну повідомленнями застосовується традиційна клієнт-серверна модель, що передбачає наявність сервера для координації обміну повідомленнями. Tor Messenger дозволяє з'єднатися зі звичайними IM-серверами, що підтримують такі протоколи, як Jabber (XMPP), IRC, Google Talk, Facebook Chat, Twitter і Yahoo, при цьому з'єднання з ними здійснюється тільки через мережу Tor. Також можливе використання серверів, що працюють в формі прихованих сервісів Tor (Hidden Services).

На відміну від минулих тестових випусків, Tor Messenger 0.3 переведений на використання напрацювань Tor Browser, замість оригінальної кодової бази Mozilla. Використання Tor Browser дозволяє уніфікувати розробку, застосувати створені для Tor Browser патчі для посилення безпеки і синхронізувати роботу над обома проектами. Технології обміну повідомленнями як і раніше засновані на реалізації протоколів обміну повідомленнями на мові JavaScript, що розвивається проектом Instantbird.


Релізи

  • Fedora 25

  • Skype 1.13 для Linux - у новій версії, крім раніше реалізованих можливостей обміну повідомленнями та здійснення голосових і відеодзвінків, з'явилася можливість відправки SMS. Крім того, оптимізована продуктивність, додана можливість відкликання токенів аутентифікації і реалізована підтримка віддаленого перетворення індивідуальних викликів, встановлених між двома абонентами, в групові телеконференції.

  • Maui 2.1

  • Wine 1.9.24

  • Незалежний браузер Pale Moon 27.0

  • Поштовий клієнт Thunderbird 45.5.0

  • Веб-переглядач Vivaldi 1.5


Інші матеріали

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація