Новини Linux #43: реліз Universe від OpenAI, Google відкриє код DeepMind Lab, Ubuntu більше не Open Source?

6 хв. читання

Проект OpenAI представив платформу для експериментів зі штучним інтелектом в реальних іграх і додатках

Проект OpenAI представив платформу для експериментів зі штучним інтелектом {full-post-img}

Некомерційний проект OpenAI, заснований низкою відомих інвесторів з метою розвитку загальнодоступних проектів в області штучного інтелекту, представив платформу Universe, призначену для оцінки роботи систем штучного інтелекту і проведення тренування систем машинного навчання в середовищі, побудованої на основі реальних комп'ютерних ігор і додатків.

За задумом розробників Universe спростить тестування універсальних систем штучного інтелекту, здатних адаптуватися для різноманітних застосувань. Universe не обмежується іграми і пропонує більш високий рівень абстракції, що симулює роботу за комп'ютером. Інтелектуальні агенти отримують доступ до вмісту екрану через VNC на рівні піксельного зображення і можуть контролювати введення через симуляцію натискання клавіш на клавіатурі і руху миші.

Крім надання агентам можливості активних дій в різних додатках система також може застосовуватися як оточення для тренування систем машинного навчання. В процесі роботи агента людина може підключитися до сеансу для відстеження активності інтелектуального агента і коригування його дій. Підготовка оточення зводиться до запуску додатка в спеціально підготовленому контейнері на базі системи Docker і підключення інтелектуального агента за допомогою написання интерфейсного скрипта на мові Python.

Раніше проект OpenAI підготував інструментарій Gym, що дозволяє створювати і порівнювати алгоритми навчання з підкріпленням. Universe дозволяє спростити створення оточень для виконання подібних алгоритмів і дає можливість організувати їх взаємодію з програмою без індивідуальної адаптації додатків за рахунок надання універсального інтерфейсу для взаємодії з програмами на рівні трансляції виведення екрану і симуляції пристроїв введення.

Перший випуск Universe надає близько тисячі оточень, серед яких різноманітні Flash-ігри, браузерні завдання та ігри подібні slither.io і GTA V. Сотні з оточень придатні для проведення навчання з підкріпленням і майже всі можуть використовуватися для оцінки роботи таких алгоритмів. Про участь в підготовці оточень на базі платформи Universe вже оголосили компанії EA, Valve, Microsoft, NVIDIA та інші.


Google DeepMind відкриє код платформи штучного інтелекту DeepMind Lab

Google DeepMind відкриє код платформи штучного інтелекту DeepMind Lab {full-post-img}

Компанія DeepMind, що належить Google, і здобула популярність своїми розробками в області штучного інтелекту і побудови нейронних мереж, здатних грати в комп'ютерні ігри на рівні людини, оголосила про переведення платформи DeepMind Lab в розряд відкритих проектів. Повідомляється, що код платформи буде розміщений на GitHub цього тижня.

Платформа DeepMind Lab реалізована у формі 3D-гри від першої особи, орієнтованої на дослідження і розробку в області систем машинного навчання і штучного інтелекту. DeepMind Lab дозволяє відслідковувати як автономні інтелектуальні агенти зможуть вирішувати складні завдання в великих віртуальних середовищах з обмеженим сприйняттям предметів в просторі. Агент AI аналізує простір візуально, від першої особи, маючи обмежене поле зору, але володіючи здатністю дивитися по сторонах, переміщатися в 3D просторі, виконувати певні дії і отримувати сигнали зворотного зв'язку, що дозволяє накопичувати знання про предмети і умови безпосередньо під час гри.

Google DeepMind відкриє код платформи штучного інтелекту DeepMind Lab {full-post-img}

DeepMind Lab позиціонується як своєрідна лабораторія для дослідників штучного інтелекту, що дозволяє симулювати оточення для перевірки різних розробок. В основі DeepMind Lab лежить високопродуктивний ігровий рушій Quake III Arena і набір скриптів для створення ботів від проекту OpenArena. Розробникам систем штучного інтелекту надається API, що дає можливість перевірити здатність адаптації систем до вирішення різних завдань і організувати перевірку нових методів штучного інтелекту. Симуляція ведеться покроково - ігровий рушій генерує поточний кадр, після чого блокується і передає картинку (бітова карта з додатковими даними про глибину) агенту, який приймає рішення про подальші дії, потім цикл повторюється.

Запропонована платформа використовується в компанії DeepMind для експериментів з універсальними системами штучного інтелекту, які можуть вирішувати будь-які складні проблеми, без попереднього інструктажу про те, як саме можна вирішити задачу. Наприклад, вже досягнуті позитивні результати з віртуальними гравцями, здатними самостійно вивчати правила гри, адаптуватися до мінливих умов і досягати майстерності на рівні гравця-людини.


Canonical повертається до боротьби з несертифікованими збірками Ubuntu

Canonical повертається до боротьби з несертифікованими збірками Ubuntu {full-post-img}

Марк Шаттлворт, засновник Ubuntu, опублікував статтю про користь сертифікації збірок Ubuntu для хмарних систем, в якій згадав про намір застосувати юридичні важелі проти одного з європейських хмарних провайдерів, який пропонує клієнтам модифіковані образи Ubuntu, без їх сертифікації в компанії Canonical.

Нагадаємо, що Canonical дозволяє використання торгової марки Ubuntu і своїх репозиторіїв з оновленнями тільки для немодифікованих або окремо сертифікованих збірок. У разі поширення змінених збірок, вони повинні поставлятися під іншим ім'ям і бути очищені від елементів, що перетинаються з торговельною маркою Ubuntu. Для несертифікованих модифікованих збірок Canonical забороняє використання бінарних пакетів з репозиторіїв Ubuntu - без отримання спеціальної ліцензії можна використовувати тільки пакети, які не використовують торговельну марку Ubuntu і логотип проекту.

Шаттлворт пояснює застосовувані в компанії жорсткі вимоги до похідних продуктів турботою про якість рішень, що поставляються під брендом Ubuntu. Зміни, що вносяться до збірок, можуть негативно впливати на надійність і безпеку, а зміна політики застосування оновлень може призводити до зниження оперативності доставки виправлень вразливостей. Специфічні для сторонніх збірок проблеми сприймаються користувачами як проблеми Ubuntu, а розбіжність у поведінці і функціональності зі штатними збірками може вводити в оману.

Метью Гаррет (Matthew Garrett), відомий розробник ядра Linux і один з директорів Фонду вільного програмного забезпечення, вважає, що декларовані Canonical благі наміри не виправдовують порушення принципів вільного ПЗ, котрі намагаються відстояти можливість безперешкодного поширення і внесення змін. Поведінка, коли отримання копії вимагає наявності дозволу від власника авторських прав, який може відмовити або зажадати укладення спеціальної угоди, не властиво для вільного ПЗ. Він вважає, що правила Canonical щодо інтелектуальної власності роблять Ubuntu закритим ПЗ.


Релізи


Інші матеріали

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація