Оновлена підтримка Python у VS Code: що змінилося

2 хв. читання

Microsoft оновила підтримку Python у Visual Studio Code: тепер тут можна редагувати код у браузері. Також компанія відмовилась від мовного сервера Python з відкритим кодом, замість нього діятиме пропрієтарний Pylance.

Мовні сервери потрібні, аби керувати специфічними функціями мови програмування у VS Code. Наприклад, виділенням синтаксису, завершенням коду, виявленням помилок. Вперше Microsoft представила свій мовний сервер Python з відкритим кодом у 2018 році.

Через два роки, у червні 2020-го, з'явився Pylance. (Назва походить від шоу «Монті Пайтон» + ім'я Ланселота з випуску цього шоу про Святий Грааль; мова Python теж отримала свою назву завдяки цим скетчам.) Pylance показує розширену інформацію про тип, якщо навести курсором на символ; містить пропозиції розумного імпорту і вміє перевіряти типи (зокрема в суворому режимі).

pythonvscode

Однак ліцензія Pylance дозволяє «встановлювати та використовувати будь-яку кількість копій програмного забезпечення лише з Microsoft Visual Studio, Visual Studio для Mac, Visual Studio Code, Azure DevOps, Team Foundation Server та майбутніми продуктами й сервісами Microsoft (зокрема тими, що стосуються Visual Studio) для розробки та тестування застосунків».

Окрім мовного сервера, Microsoft відмовилась від автозаповнення у Python 2.7: раніше воно трималось на відкритому проєкті Jedi, а він більше підтримуватись не буде. Планується зупинити підтримку налагодження у Python 2.7 наступного року.

Також розширення Python для VS Code має оновлений інтерфейс тестування (хоча користувачі скаржаться, що він поки що працює повільно).

Ще у цьому випуску з'явилась підтримка вебредагування: адже VS Code реалізували у браузері через github.dev (про що Microsoft спочатку оголосила у своєму блозі, а потім стерла цей пост). Серед браузерних функцій є семантичне виділення, виявлення синтаксичних помилок, навігація кодом, підписи до функцій тощо. Це зручно, бо не треба нічого встановлювати, але можливостей все ж менше, ніж у настільній версії. Детальніше про всі оновлення можна дізнатись у блозі Microsoft.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація