Вийшло перше дослідження .NET Foundation про екосистему .NET

2 хв. читання

.NET Foundation опублікувала своє перше дослідження про стан екосистеми .NET. Дані збирались з листопада по березень — за цей час назбиралось 4509 відповідей респондентів. Тепер організація хоче робити такі опитування щороку.

Виявилось, що понад 60% розробників використовують .NET 5, це остання версія, але її підтримка завершиться менш ніж через рік, у лютому 2022 року. Тим часом універсальною платформою Windows (UWP) послуговується лише 7% опитаних.

Нагадаємо, організація .NET Foundation фінансується Microsoft. Її створили у 2014, тоді ж вперше оголосили про .NET Core — модульну платформу для розробки ПЗ.

Screenshot-14

Якщо говорити про моделі застосунків .NET, найчастіше розробники обирають ASP.NET Web API та Entity Framework, що загалом не дуже дивно. Цікавіше те, що серед GUI-фреймворків найпопулярнішими стали Windows Presentation Framework (31%) та Windows Forms (28%).

Як пише The Register, зараз Microsoft практично заморозила розробку цих фреймворків (хоча останніми роками й було певне пожвавлення, адже код проєкту відкрити й додали підтримку .NET Core).

Screenshot-15

Також розробників помітно цікавить Blazor, який дозволяє залишитись на .NET і використовувати C# замість JavaScript для вебінтерфейсів. Для односторінкових застосунків (SPA) найчастіше обирають Angular (31%), Blazor (28%) і React (27%)

Screenshot-16

Серед інструментів для розробників найпопулярнішим є Visual Studio для Windows (89%); VS для Mac розглядається тут як окремий пункт. Водночас міжплатформний VS Code використовують 77% опитаних.

Screenshot-17

Мову C# використовують 95% респондентів, далі йдуть JavaScript — 55%, TypeScript — 45% і Python — 16%.

Screenshot-18

Інші результати опитування можна переглянути на SurveyMonkey, необроблені розгорнуті відповіді викладені на GitHub.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація