Python незабаром зможе поборотися з JavaScript у вебі

1 хв. читання

Нещодавно з'явився проєкт, який має уможливити роботу мови Python у браузерах за допомогою WebAssembly.

Проєкт CPython на WASM, на основі якого все й працюватиме, — це найпопулярніша реалізація мови Python написана на C. Її створив розробник Етан Сміт (Ethan Smith) з Берклі.

Як повідомляє The Register, проєкт був створений за участі основного розробника Python Крістіана Хеймса (Christian Heimes). CPython на WASM може перетворити Python на життєздатну альтернативу JavaScript, принаймні для деяких вебзастосунків.

Python у вебі

Новий проєкт, над яким ми працюємо з Крістіаном Хеймсом, має на меті зробити веб підтримуваною платформою для CPython, так само як Windows або macOS

WebSembly підкорив світ обіцянкою пришвидшити роботу нативних застосунків у вебі до рівня, який недосяжний за допомогою JavaScript.

Однак першочергова мета проєкту — додати підтримку Python у браузері за допомогою компілятора Emscripten від WebAssembly. Тобто спочатку планується уможливити роботу Python у браузері, а не поліпшити швидкодію.

До появи цього задуму спонукав інший проєкту під назвою Pyodide, котрий також дає можливість запускати код Python у браузері.

Я сподіваюся, що це розширить коло розробників Python, орієнтованих на веб, і спростить інтеграцію з наявними інструментами та процесами Python, багато з яких довелося перевинайти проєкту Pyodide. Наприклад, micropip на заміну стандартного встановлювача пакунків pip

Сміт сподівається, що його проєкт спростить розробку кросплатформових вебзастосунків, але зазначає, що CPython на WASM на разі перебуває на ранньому етапі розвитку.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація