Реліз Bootstrap 4 alpha!

3 хв. читання
04 листопада 2021

Це вільний переклад поста з The Official Bootstrap Blog.


Сьогодні особливий день для Bootstrap. Не тільки через те, що сьогодні наш четвертий День народження, а й через те, що після року розробки ми раді представити вам перший альфа-реліз Bootstrap 4!

Bootstrap 4 витерпів багато змін майже в кожній стрічці коду. Ми маємо для вас багато новин, тож давайте подивимось що нового готує для нас новий реліз.

Що нового

Bootstrap 4 alpha

Надто багато важливих змін сталось в Bootstrap, тож розповісти про всі, очевидно, неможливо. Тим не менше, ми спробуємо розповісти про найважливіше:

 • Перехід з Less на Sass. Bootstrap тепер компілюється швидше завдяки Libsass.
 • Вдосконалено систему сіток. Ми націлені на мобільні платформи. Також були повністю перероблені міксіни (mixins).
 • Підтримка flexbox . Майбутнє настало. Тепер просто змініть булеву змінну і перкомпілюйте ваш CSS щоб отримати сітку та компоненти, що базуються на flexbox.
 • Викинуті wells, thumbnails, та panels на користь cards. Картки (Cards) є новим компонентом в Bootstrap — вони роблять те саме що й wells, thumbnails, та panels, тільки краще.
 • Налаштування HTML тепер об'єднані в один модуль — Reboot. Все що колись відігравало роль Normalize.css тепер перетворилось в один модуль Reboot, з налаштуваннями в одному файлі.
 • Нові опції налаштувань. Подібно до попередніх версій, проект містить всі налаштування в Sass змінних. Бажаєте змінити стандартну анімацію, чи відключити скруглені краї? Просто оновіть змінні та перекомпілюйте.
 • Зупинено підтримку IE8. Перехід до одиниць rem та em. Зупинка підтримки IE8 означає, що ми можемо використовувати всі найкращі сторони CSS без хаків та фолбеків. Пікселі були замінені на rem-и та em-и для покращення респонсивної типографіки. Якщо вам потрібна підтримка IE8, просто залишайтеся на Bootstrap 3.
 • Переписані всі JavaScript плагіни. Кожен плагін був переписаний на ES6, щоб скористатись всіма перевагами новго стандарту JavaScript. * Покращена робота tooltips та popovers завдяки інструменту Tether.
 • Вдосконалена документація. Ми переписали всю документацію на Markdown та додали нові зручні плагіни, щоб зробити роботу з нашою документацією легшою. Також скоро з'явиться покращений пошук.
 • Та багато іншого! Власні елементи керування формами, класи для роботи з margin та padding, нові класи-утіліти, та багато іншого також включені в новий реліз.

Версія 4 містить близько 1100 нових комітів та 120000 змінених рядків, а робота все ще продовжується.

Готові спробувати зараз? Тоді загляньте в документацію v4-alpha.

План розробки

Ми прагнемо зробити Bootstrap 4 кращим ніж він може бути. Від сьогодні, вихідний код v4 буде доступний в гілці v4-dev на GitHub.

Основний план розробки та релізів виглядає приблизно так:

 • Випустити кілька альфа-релізів.
 • Два бета-реліза після визначення з функціоналом та після тестування.
 • Два реліз-кандидати (RC), щоб відтестувати все якнайближче до реальних робочих оточень.
 • Ну і після цього, фінальний реліз!

Підтримка

Ми шкодуємо, що після релізу Bootstrap 3 ми згорнули підтримку другої версії. Ми не хочемо повторювати цієї помилки, тому в найближчому майбутньому підтримка Bootstrap 3 продовжиться разом з критичними баг-фіксами та покращеннями документації. v3 документації також буде доступна після фінального релізу Bootstrap 4.

Ще дещо...

Разом з першим Bootstrap 4 alpha, ми запускаємо наший новий сторонній проект — Official Bootstrap Themes.

Official Bootstrap Themes

Для початку ми запускаємо три теми, написані на Bootstrap 3: dashboard, application та marketing site. Кожна тема містить все, що ви можете знайти в Bootstrap, а на додачу ще й приклади з реальних проектів, нові компоненти, плагіни, документацію та зручні утіліти для збирання.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

  Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація