Спроба покращити інтернет на Алясці закінчилась шахрайством і ув'язненням

2 хв. читання

Компанія Quintillion, розташована на Алясці, збиралась прокласти трансарктичний підводний кабель для постачання інтернету. Однак гендиректорку компанії Елізабет Пірс (Elizabeth Pierce) звинуватили у шахрайстві й засудили, адже вона підроблювала контракти, щоб привабити інвесторів. Нещодавно видання Bloomberg опублікувало статтю, присвячену цій історії.

Елізабет Пірс хотіла прокласти підводний кабель, щоб жителі Аляски (а з часом Японії, Тихоокеанського північного заходу, Гренландії, Ісландії та Англії) отримали кращий доступ до мережі. Зараз інтернет у сільських регіонах Аляски повільний і дорогий, адже залежить від супутників. Підводний кабель міг би зробити його швидшим і дешевшим для споживачів.

1280x-1

Щоб інвестори підтримали проєкт, Пірс потрібно було довести, що він прибутковий і компанія платоспроможна. Тож вона зробила фальшиві контракти з підробленими підписами і в такий спосіб отримала понад 270 млн доларів. Інвестори були вражені здатністю Пірс укладати угоди на телекомунікаційні послуги.

Згодом внутрішнє розслідування і федеральний суд з'ясували, що контракти на 1 млрд доларів були фальшиві.

Пірс до останнього захищала справжність документів, які вона зберігала на персональному Google-диску. Коли стало зрозуміло, що фальсифікацію викриють, вона спробувала видалити документи, просто перекинувши їх у кошик. У квітні 2018 року її заарештували, а у червні 2019 засудили до 5 років ув'язнення.

Найцікавіше в цій історії, що компанії Quintillion (на чолі з іншим керівником) все ж вдалось частково прокласти кабель і покращити ситуацію з інтернетом на Алясці. А нещодавно дві інші телекомунікаційні компанії сказали, що теж планують прокласти кабелі, вартістю кількасот мільйонів доларів. Тож, можливо, своєю діяльністю Елізабет Пірс привернула увагу до галузі та розпочала конкуренцію на новому ринку.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація