У Британії з’явиться банкнота з Аланом Тюрінгом

2 хв. читання

Алан Тюрінг — одна з найвизначніших фігур у галузі комп'ютерних обчислень — з'явиться на британській банкноті номіналом 50 фунтів стерлінгів. Дизайн купюри ще не затверджений, однак відомо, що на ній буде зображення науковця, підпис та створена ним таблиця математичних формул.

У 2018 році Консультативний комітет, який займається банкнотами у Британії, оголосив, що на 50 фунтах повинен бути науковець. Процес відбору був відкритий для громадськості, у ньому взяло участь понад 200 000 британців. Сформувався короткий список кандидатів, у якому були Стівен Гокінг, Поль Дірак, Розалінд Франклін, Алан Тюрінг, Ернест Резерфорд, Джеймс Клерк Максвелл, Дороті Годжкін та інші науковці.

Зрештою Банк Англії та наукові експерти обрали з короткого списку Алана Тюрінга.

Алан Тюрінг був видатним математиком, його робота має надзвичайний вплив на наше життя. Батько інформатики та штучного інтелекту, герой війни; внесок Алана Тюрінга був новаторським та грандіозним. Тюрінг — гігант, на плечах якого тримається дуже багато.

Тюрінг сформулював теоретичні основи сучасних комп'ютерних наук, зокрема розробки машин для розшифрування коду. Він працював над зламуванням шифрів німецького командування під час Другої світової війни, допомагав створити перші комп'ютери у Національній фізичній лабораторії та в Манчестерському університеті.

Також Алан Тюрінг зробив вагомий внесок у роботу зі штучним інтелектом та вивчав, чи можуть машини мислити.

Він був засуджений за гомосексуалізм (який тоді був незаконним), втратив дозвіл на роботу, був хімічно кастрований та покінчив життя самогубством. У 2013 році королева ухвалила посмертне помилування Алана Тюрінга. Банкноту з його обличчям мають випустити у 2021 році.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація