Українські дизайнери створили шрифт, подібний почерку Тараса Шевченка

2 хв. читання

Вчора, в київському Національному музеї Тараса Шевченка відбулася презентація комп’ютерного шрифту Kobzar KS, що повністю відтворює почерк письменника. Основою для створення стала рукописна збірка творів «Три літа».

В проекті були задіяні такі дизайнери шрифтів як: Дмитро РастворцевЛук’ян ТурецькийГенадій Заречнюк

Ось як вони описують процес роботи:

Шлях до створення «Kobzar KS» розпочався у стінах Національного музею Тараса Шевченка. З факсимільного видання рукописної збірки творів «Три літа», що була випадково знайдена в його архівах львівськими дизайнерами. Те, що ця книга особлива, було ясно з першого погляду. Почерк поета відважно танцював на сторінках, дихав, жив повним життям. Було б злочином замкнути його на папері. 
Втілення задуму в життя стало справжнім випробуванням. Перенесення харизми письменника у цифровий код потребувало досконального вивчення твору. Але збірка «Три літа» зберігалася у закритому архіві музейного фонду, і отримати доступ до неї було дуже складно. І все ж таки, незважаючи на всі труднощі, на світ з'явився шрифт, аналогів якому не існує. 
Шрифт «KobzarKS» дуже легкий та виразний. Завдяки значної кількості лігатур і альтернатив, знаки плавно лягають в рядок, а написи виглядають природньо. Цей шрифт додасть зворушливості та душі будь-якому тексту. А ще він – ідеальний спосіб надати тексту українського колориту! 

Шрифт адаптований до латинки, підтримує близько 100 мов та має власні цифри та пунктуаційні знаки.

Директор Музею Шевченка Дмитра Стуса, так прокоментував новий шрифт:

Сучасній українській культурі бракне технологічності. «Kobzar KS – це один з тих поодиноких проектів, який враховує, що світ змінився.

Шрифт доступний для завантаження на офіційному сайті, також, на ньому ви можете більш детально дізнатися про проект, а також випробувати шрифт: створити постер, скористатись конструктором футболок і надіслати e-mail почерком Кобзаря.

 

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація