USB 4 робить переваги Thunderbolt 3 доступнішими

1 хв. читання

Лише тиждень тому розробники оголосили про випуск нового стандарту USB 3.2 та заплутали усіх з перейменуванням старих версій. І от 4-го березня на USB Implementers Forum пролунав анонс ще однієї нової версії. USB 4 — стандарт зі швидкістю вдвічі більшою, ніж у ще не випущеного USB 3.2, тобто 40 Гбіт/с.

Якщо цифри 40 Гбіт/с вам про щось нагадують, то це про специфікацю Thunderbolt 3, котра з'явилась ще у 2015 році. Аби стимулювати її популярність, у 2017 Intel оголосила, що зробить стандарт доступним для інших виробників і не треба буде платити за ліцензію. З USB 4 Intel нарешті виконує цю обіцянку.

USB 4 багато в чому збігається з Thunderbolt 3: потужність до 100 Вт, достатня пропускна здатність для зовнішніх відеокарт, живлення двох 4К дисплеїв або одного дисплея 5K. Щоб мати усі переваги стандарту, потрібні кабелі зі швидкістю до 40 Гбіт/с.

Все це означає, що USB 4, по суті, просто наздоганяє технологію трирічної давності. Та коли вона стане відкритим стандартом, то, ймовірно, буде доступніша і дешевша. Це стосується і самих комп'ютерів, і зовнішніх пристроїв (моніторів, корпусів eGPU тощо). І хоча USB 4 інтегрує функції Thunderbolt 3, представники Intel стверджують, що обидва стандарти будуть жити.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація