В чому проблема звітів W3C: організації, яка визначає стандарти у WWW

2 хв. читання

З жовтня 2019 року на GitHub триває дискусія про те, як Консорціум World Wide Web (W3C) розробляє стандарти й розповідає про процес громадськості. Головне питання — чи потрібно повністю записувати зустрічі груп, де обговорюються стандарти в мережі.

В чому взагалі проблема

Міжнародна організація W3C відповідає за розробку технічних стандартів у World Wide Web. У ній налічується 442 учасники, серед яких великі технологічні компанії (зокрема Amazon, Apple, Facebook, Google і Microsoft), представники наукових спільнот та уряду.

Фінансування W3C отримує завдяки членським внескам, державним та приватним грантам, спонсорству та пожертвам. Тож корпорації мають певний вплив на W3C — і така ситуація не всім подобається, зокрема є питання щодо прозорості рішень Консорціуму.

Учасники W3C проводять збори, на яких обговорюється архітектура мережі, тож це стосується чи не всіх користувачів інтернету. Однак такі зустрічі не документуються в повному обсязі: є загальні протоколи, але вони не завжди бувають точними й деталізованими.

Що відбулося зараз

Минулого тижня Зак Едвардс (Zach Edwards, співзасновник Victory Medium) звернув увагу на одну з таких зустрічей, де обговорювали Google Sandbox. Виступали переважно представники Google і записували розмову співробітники тієї ж компанії. Едвардс зауважив, що в записі бракує багатьох важливих моментів, а замість них стоять «…» і «тощо». До того ж не всі діалоги розшифровані дослівно. За його словами, це звичайна ситуація, адже Google є ініціатором багатьом зустрічей і може документувати їх на свій розсуд.

Едвардс вважає, що рішення W3C мають бути повністю прозорими і регулюватися так званими Sunshine Laws — це закони, які зобов'язують уряд розповідати громадськості про свою діяльність. Він аргументує це тим, що роботу W3C підтримують органи влади і Консорціум навіть має федеральні контракти.

Водночас член консультаційної ради W3C стверджує, що вони не зобов'язані розкривати всю інформацію — адже учасники W3C не є обраними посадовими особами, які повинні звітувати перед громадськістю. Його підтримала керівниця стратегічного напрямку W3C, яка написала, що правила не вимагають точного відео- чи аудіозапису розмов. До того ж це може відлякати учасників, яким не буде комфортно висловлювати свої думки за таких умов. Тож поки що W3C продовжить користуватись загальними протоколами: не повними, але офіційними.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація