Вийшла альфа-версія Jetpack Compose

1 хв. читання

Торік Google вперше представив Jetpack Compose — набір для створення інтерфейсів в Android-застосунках з використанням Kotlin. Він, по суті, дозволяє відмовитись від XML та робити макети одразу через код. Compose більше подібний на React чи Flutter, в яких макети оновлюються самі (коли змінюються дані), а не покладаються на розробника.

Зараз вийшла альфа-версія Jetpack Compose, поки вона не готова для продакшену, але можна уявити, яким буде основний реліз. Розглянемо деякі функції тулкіту.

Взаємодія з Views. Jetpack Compose повністю сумісний зі стандартними Android Views — тож перейти на нього буде досить легко. Не потрібно конвертувати свої Views та макети, можна просто створювати все напряму в Compose. Також Google створив бібліотеку для перетворення стандартних XML-тем у теми, сумісні з Compose.

Анімація. Jetpack Compose має підтримку анімації, як і фреймворк Android View: елементи можна рухати, обертати, змінювати розмір тощо.

Ліниві списки. Власне, це варіант RecyclerView, але для Compose — простий, економить оперативну пам'ять та оптимізує продуктивність.

Компоненти Material UI, адаптовані та доопрацьовані для Compose.

Серед інших функцій — підтримка ConstraintLayout, інструменти автоматичного тестування та підтримка параметрів доступності.

interactive-preview

Також Google додав глибоку інтеграцію з Jetpack Compose в останні збірки Android Studio 4.2 Canary. Тож тут можна завантажити тулкіт та подивитись на свій користувацький інтерфейс на preview-панелі Android Studio. Він поки не такий зручний, як перегляд XML, але інтерактивний — тож можна тицяти кнопки, вводити текст і загалом напряму взаємодіяти з елементами.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: flutter react, android 4.2, ui елементи