Вийшов Chrome 88: що нового

1 хв. читання

Опубліковано реліз Chrome 88, у який додали багато оновлень та назавжди видалили підтримку Adobe Flash Player.

31 грудня 2020 року Adobe офіційно покінчила з Flash і з 12 січня блокує відтворення контенту в такий спосіб. Apple і Mozilla також більше не підтримує його, а Microsoft планує це зробити наприкінці місяця. За даними W3Techs, зараз лише 2,2% сайтів використовують код для Flash — тож ця епоха, зрештою, минула.

Втім, це не єдина річ, від якої відмовились у Chrome 88. З браузера видалили підтримку протоколу DTLS 1.0, FTP-посилань (ftp://) і Mac OS X 10.10 Yosemite (тепер потрібна версія 10.11+).

Що ще нового у Chrome 88

Відтепер Chrome блокуватиме завантаження файлів через HTTP. Якщо сторінка починається з HTTPS, але файл завантажується з HTTP-адреси, браузер вважатиме такий процес небезпечним і зупинить його.

Також Chrome почав підтримувати розширення на базі Manifest v3, їх вже можна завантажити з Web Store.

Користувачі тепер можуть вручну редагувати паролі зі списку chrome://settings/passwords і перевіряти їхню надійність. Функція має з'явитись після оновлення браузера, але її можна активувати й вручну (через прапорець chrome://flags/#edit-passwords-in-settings). Поки вона доступна для настільних систем та iOS, підтримка для Android має з'явитись невдовзі.

У попередніх релізах Chrome розробники експериментували з регулюванням таймерів JavaScript, щоб зекономити енергоспоживання і пришвидшити браузер. Це спрацювало — і тепер такий режим працюватиме для всіх користувачів версії 88. Про решту оновлень цього релізу можна прочитати у блозі Google.

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація